Jau žinoma, kam atiteko Patriotų premijos (1)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Jau penktus metus iš eilės Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos leidėjų asociacija renka pilietiškiausias bei patriotiškiausias metų knygas ir rengia Patriotų premijų teikimą konkurso nugalėtojams.

27 konkurse dalyvavusias knygas vertino ir tris Patriotų premijas šiais metais paskyrė konkurso vertinimo komisija, kurią sudarė literatūros ekspertai Antanas Gailius, Vytautas Ališauskas, Jūratė Čerškutė, Loreta Jokonytė-Kvedarienė, Loreta Žvironaitė-Ūdrienė, Krašto apsaugos viešųjų ryšių departamento direktorė Rūta Apeikytė ir Gynybos politikos ir planavimo departamento direktorė Giedrė Statkevičiūtė.

Konkurso vertinimo komisijos geriausiai įvertintos knygos, kurioms Krašto apsaugos ministerija paskyrė tris Patriotų premijas:

  • Justinui Sajauskui už žaižaruojančias  partizanų epo istorijas knygoje „Neužmirštami Suvalkijos vardai“, kurią išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla;
  • Daliai Stakytei-Anysienei, Laimai Petrauskaitei VanderStoep ir Daliai Cidzikaitei už nelengvą istorinę atmintį be interpretacijų knygoje „Manėm, kad greit grįšim. 18 pasakojimų apie pasitraukimą į Vakarus 1940-1944”, kurią išleido leidykla „Aukso žuvys“;
  •  Miglei Anušauskaitei ir Gerdai Jord už drąsų ir netikėtą žvilgsnį į Lietuvą įkvepiančią istoriją knygoje „10 litų“, kurią išleido leidykla „Aukso žuvys“.

Patriotų premijų laureatai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje vasario 20 d., penktadienį, 14 val. Forumo salėje. Apdovanojimus autoriams ir leidėjams įteiks Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentas Remigijus Jokubauskas. Premijų teikimo ceremonijoje gros Jonas Jokubauskas (gitara), Pijus Grudė (perkusija) ir kpt. Gintautas Ciunis (dūdmaišis).

Patriotų premijų konkursas rengiamas jau penktą kartą. Šiomis premijomis siekiama skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti pilietiškumo ir patriotizmo tematika, per knygą skiepyti meilę ir ištikimybę savo šaliai. Konkursui teikiamos grožinės, memuarinio pobūdžio, edukacinės, mokslo populiarinimo srities knygos, išleistos per paskutiniuosius vienerius kalendorinius metus Lietuvoje ir kitose šalyse.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė