Tautinis jaunimas Vasario 16-ąją vėl pažymėjo eitynėmis (nuotraukos, video) (28)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Vasario 16-ąją, Kaune, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) penktą kartą iš eilės surengė tautinio jaunimo eitynes skirtas Valstybės atkūrimo dienos šventei.

Tautinio jaunimo eisenoje kaip ir kasmet garsiai skambėjo šūkiai: „Ne Rytams ar Vakarams, Lietuva – Lietuvos vaikams”, „Lietuva – lietuviams. Lietuviai – Lietuvai”.

Eitynių dalyviai iš Kauno Ramybės parko prižiūrimi gausių policijos pajėgų žygiavo iki Rotušės aikštės.

Nors dalyvių gausa eisena neprilygo buvusioms, patriotų organizuojama šventė praėjo sklandžiai ir ramiai. Laisvės alėja ir senamiesčio Vilniaus gatve žygiavę tautininkai bei švenčiantys miestiečiai džiaugėsi ne tik gražiu oru, bet ir sklandžia eisena, kurioje nebuvo jokių provokacijų.

Net kasmet pasireiškiančių radikaliosios kairės „Antifa“ judėjimo narių, pasisakančių prieš eisenos šūkius ir kai kurias vertybes, šiemet nebuvo.

Eitynes lydėjo litvakas, žydų istorijos Baltijos šalyse tinklaraščio redaktorius prof. Dovydas Katzas, kuris kaip ir kasmet negailėjo kritikos eisenai ir jos šūkiams.

Atsirado pora pagyvenusių moterų, kurios suko pirštus prie smilkinio, einantys šias moteris pasveikino su Lietuvos švente.

„Daugiausia (apie tūkstantį) žmonių dalyvavo Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos organizuotose  eitynėse nuo Ramybės parko iki Rotušės aikštės, skirtose Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Renginys, kuriame viešąją tvarką užtikrino minimalios Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų pajėgos, praėjo taikiai, be incidentų, eitynių dalyviai geranoriškai reagavo į policijos pareigūnų ir organizatorių pastabas. Eitynės buvo filmuojamos, todėl policijos pareigūnai papildomai analizuos užfiksuotą medžiagą“ – rašoma Kauno aps. VPK pranešime.

Žiųrėkite Alkas.lt parengtą vaizdo reportažą:

Žiūrėkite tautinių eitynių tiesioginės transliacijos vaizdo įrašą (Kas vyksta Kaune):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė