Ukrainoje įsigaliojo paliaubos (video) (2)

Ukrainos prezidentas Petro Porošenko | president.gov.ua nuotr.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenko | president.gov.ua nuotr.

Vasario 15 d. vidurnaktyje Ukrainoje įsigaliojo paliaubos.  Tačiau prieš pat vidurnaktį rusų teroristai norėdami destabilizuoti padėtį surengė provokaciją – iš „Grad“ ėmė šaudyti į Rusijos teritoriją.

Antiteroristinių operacijų (ATO) pajėgos apie šios provokacijos rengimą žinojo iš anksto. Prieš vidurnaktį ši provokacija buvo įgyvendinta. Iš gyvenvietės Bezimianoje, kurios laikinai nekontroliavo Ukrainos kariai,  teroristai paleido  į Rusijos Federacijos (RF) pusę Samsonovo kryptimi salves iš „Grad“. Pranešama, kad sviediniai nukrito nepasiekę RF ir nukrito Samsonovo gyvenvietės apylinkėse.

Vidurnaktį Ukrainos prezidentas Petro Porašenko paskelbė įsaką apie ugnies nutraukimą antiteroristinių operacijų zonoje.

Kalbėdamas iš Ukrainos gynybos ministerijos, Ukrainos prezidentas sakė, kad jei taikus procesas bus nutrauktas, tai Ukraina „smogusiems per vieną žandą, kito neatsuks“.

Apie ugnies nutraukimą paskelbė ir teroristai. Sunkioji artilerija turės būti atitraukta nuo vasario 16 d., kai ties fronto linija bus nustatyta buferinė zona.

Visas P. Porošenkos pareiškimo vaizdo įrašas (ukrainietiškai ir vėliau trumpai angliškai):

Papildyta:

01.22 val. Luhansko srityje, netoli gyvenvietės Zalotoje Ukrainos ginkluotosios pajėgos buvo apšaudytos minosvaidžių ugnimi pranešė Ukrainos naujienų portalas news.liga.net. Šią žinią patvirtino ir Ukrainos gynybos tarnybos vadovas Valentinas Nalivaičenko. Pranešama, kad šaudoma buvo  00:25 val.

apsaudymas-po-paliaubu-ukrainoje-news.liga.net-nuotr

news.liga.net nuotr.

Nors per apšaudymą niekas nežuvo ir nenukentėjo, tačiau Ukraina kreipėsi į ESBO prašydama užfiksuoti ugnies nutraukimo režimo faktą. Iš Rusijos buvo pareikalauta griežtai laikyti paliaubų režimo ir imtis būtinų priemonių, kad išpuoliai nesikartotų.

01.55 val. Teroristinės „Donecko liaudies respublikos“ atstovas Eduardas Basurinas pripažino, kad pripažino, kad vyksta „taškinis“ Ukrainos ginkluotųjų pajėgų apšaudymas Debalcevėje. Tačiau teroristai teigia, kad esą Ukrainos kariškiai pirmieji pradėjo šaudyti. Pasak E. Basurino žuvo taikūs gyventojai.

02.50 val. Šios nakties 2 val. duomenimis rusiški smogikai grubiai pažeisdami Minsko susitarimus toliau tęsia ATO pajėgų apšaudymą. Apie tai pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų štabo atstovas spaudai Vladislavas Selezniovas. Jis pranešė, kad per pastarąjį metą po paliaubų paskelbimo Rusijos kariai ir samdiniai iš Rusijos aštuonis kartus apšaudė Ukrainos pajėgas.

„Iš minosvaidžių ir artilerijos buvo apšaudytos mūsų pozicijos netoli nuo Zolotoje. Po priešo artilerijos ugnimi papuolė ir mūsų daliniai esantys šalia Černuchino. Iš automatinių granatsvaidžių AGS ir šaunamųjų ginklų buvo apšaudyta ir mūsų tvirtovė Sanžarovkos rajone. Priešų artilerija šaudė į ATO pajėgas prie gyvenvietės Popasnaja“ – pranešė ATO Generalinis štabas.

Pasak V. Selezniovo ATO pajėgos laikosi paliaubų ir atsakomųjų šūvių nešaudo.

8.00 val. Kanada pažadėjo Ukrainos valdžiai parūpinti aukštos raiškos palydovinių nuotraukų, praneša „The Globe and Mail“.

10.00 val. Rusijos pareigūnai praneša, kad taip vadinamos humanitarinės pagalbos vilkstinė iš 170 sunkvežimių jau kirto Rusijos ir Ukrainos sieną. Pranešama, kad gabenama 1,8 tonos krovinio.

11.00 val. Nuo 6 val. ryto teroristai apšaudė ATO pajėgų dalinus Debalcevės rajone. Prisidengdami tankais ir pėstininkų kovos mašinomis teroristai bandė atakuoti Ukrainos kariškius prie Černuchino.

11.30 val. Luhansko srities gubernatoriaus Genadijaus Maskalia spaudos tarnyba praneša, kad buvo apšaudytas Papasnos miesto centras. Žuvo 2 šio miesto gyventojai. Pagal pirminius duomenis, apšaudymas vyko šiąnakt 0.20 val. iš teroristų okupuotos žemės.

12.30 val. Kaip praneša pulko „Azov“ spaudos tarnyba, šįryt teroristai, prisidengę tirštu rūku ir įsigaliojusiomis paliaubomis, su karine technika bandė įvažiuoti į Širokino kaimą netoli Mariupolio. Bandymas nepavyko, kaimas visiškai kontroliuojamas Ukrainos pajėgų.

15:00 val. Teroristai neįsileidžia Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų į Debalcevą. Apie tai pranešė Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Albinas Vaškevičius:

    „10.00 val. Rusijos pareigūnai praneša, kad taip vadinamos humanitarinės pagalbos vilkstinė iš 170 sunkvežimių jau kirto Rusijos ir Ukrainos sieną. Pranešama, kad gabenama 1,8 tonos krovinio.“
    Vadinasi viename sunkvežimyje vežama po 10,6 kg humanitarinės pagalbos reikmenų. Gal tai žaisliniai sunkvežimėliai? Bet tikriausiai likęs krovinys yra po kelias ar keliolika tonų sunkvežimiui tai ginklai ir šoviniai.

  2. Bartas:

    Nebus ten taikos, nebus. Bus tik kraujas.
    Todėl , kad Kremliuje sumanyti planai neįgyvendinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė