Įteiktos Nacionalinės kultūros ir meno premijos (video) (0)

prezidente-iteike-nacionaline-kulturos-ir-meno-premijas-2015-lrp.lt-nuotr

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Nacionalinės kultūros ir meno premijos lauretais | lrp.lt nuotr.

Vasario 15 d. Vilniuje, Lietuvos Respublikos Prezidentūroje buvo pagerbti šeši 2014 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatai. Kultūros ir meno premijas laureatams įteikė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Laisvas ir kuriantis žmogus įkvepia visą tautą ir suteikia jai dvasinės stiprybės. Nacionalinės premijos laureatai savo darbais įrodo, jog kultūra – tai mūsų galimybė suprasti, kas esame ir kodėl gyvename. Tai beribė galia, atverianti mūsų tautos savitumą, tūkstantmetę jos istoriją ir nenutrūkstančią jos kelionę pirmyn“, – sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, Lietuva išliko, nes buvo kuriama per amžius. Ji atlaikė okupacijas, trėmimus, bandymą nutildyti, nes visada turėjo, į ką atsiremti. Jai niekada netrūko drąsių ir nevaržomų kūrėjų,  vienijančių ir rodančių kryptį. Atstatančių tai, ką griauna laikas. Primenančių, ko pamiršti neturime teisės.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos šiemet įteiktos aktoriui Regimantui Adomaičiui už ilgametį indėlį į Lietuvos kultūrą ir meną, už legendinius vaidmenis teatre ir kine bei aktorei Nelei Savičenko už iškilius moterų vaidmenis ir ištikimybę teatro menui. Nacionalinė premija skirta ir dviem literatams – rašytojui ir literatūros kritikui Valentinui Sventickui už aktyvų šiuolaikinio literatūros proceso formavimą bei kritinį vertinimą ir rašytojui Grigorijui Kanovičiui už humanistinių vertybių sklaidą literatūroje, už istorinės atminties jautrumą. Architektas Rolandas Palekas apdovanotas už miesto ir gamtos darną architektūroje, fotomenininkas Algirdas Šeškus – už originalią šiuolaikinės fotografijos socialumo ir estetikos jungtį.

Pasak Prezidentės, Nacionalinė premija yra vienas reikšmingiausių kuriančio žmogaus įvertinimų. Tai neabejotinas ženklas, kad šie menininkai yra ypatingos kultūros asmenybės, be kurių neįsivaizduojame šiandieninės Lietuvos.

Įteikdama Nacionalines premijas, Prezidentė palinkėjo laureatams niekada nelikti nuošaly ir šią premiją įvertinti ne tik kaip pagarbos, dėkingumo, bet ir kaip atsakomybės ženklą. Atsakomybės būti pavyzdžiu kitiems, toliau garsinti Lietuvos vardą ir stiprinti jos laisvę.

Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos informaciją

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė