I. Simonaitytės bibliotekoje vyksta J.Šikšnelio skulptūrų paroda (0)

J.Siksnelio skulptura_biblioteka.lt

J.Šikšnelio skulptūra | biblioteka.lt nuotr.

Vasario 9 d.– kovo 2 d. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Galerijoje 13L eksponuojama Juozo Šikšnelio skulptūrų paroda „Nuo gimtadienio iki gimimo dienos“.

Parodoje eksponuojama tik maža dalis autoriaus maždaug nuo 1978 iki 2000 m. sukurtų darbų. Nei jis pats, nei kiti nebandė suskaičiuoti kiek iš viso iškalta, nutašyta, išdrožta įvairaus dydžio statulų ir statulėlių. Suskaičiuoti galima tik stacionariai stovinčias Švendubrėje bei Mažeikių, Vilniaus Bernardinų, Kretingos, Raguvos, Biržų kapinėse esančius antkapinius paminklus, medinius darbelius pasklidusius po Lietuvą, iškeliavusius į Vokietiją, Ameriką, Rusiją ir Lenkiją, pražuvusius Vengrijoje, dabar eksponuojamus Balstogės vaivadijos bibliotekose.

J.Šikšnelis sako: „Mano mokytoja – Gamta, išauginusi medžius, suformavusi akmenis. Stebiu juos, ieškau Mokytojos užuominų į formą, ilgainiui aptinku, nuskobiu kas nereikalinga, o tai atlikus lieka darbeliai, kuriuos nenoriai vadinu skulptūromis, palikdamas tą pavadinimą žmonėms, baigusiems mokslus, turintiems diplomus arba bent amatą. Kažkas yra sakęs: „kūryba tai bėgimas nuo tamsos savo sieloje“, pridėčiau: tai bandymas apsivalyti  nuo kasdienybės dulkių, bandymas ieškoti (nebūtinai surasti) prasmės beprotiškame lėkime į nebūtį, išnykimą. Kūrybos džiaugsmas  ne baigtas darbas, o procesas, pamažu lukštenant formą.  Tai paklusniai nuo kalto kirčių skylantis akmuo, tai kvepiančios ąžuolo ar liepos drožlės. Tai nuo įtampos maudžiantys raumenys. Akmeninės statulos pasidengs laiko patina, o jų užmerktos akys atidžiai stebės lėtai gyvenančią Švendubrę; Medinės skulptūros aižės, trūnys ir galop virs plėnimis; Neparašytos knygos uždus sąmonės ir pasąmonės įsčiose; Parašytos guls į nuosavus ir leidyklų stalčius; Jau išleistos – dulkės knygynų lentynose, nes norintys jas skaityti, stokos pinigų; Nykstant kūrinio fiziniam būviui, ore skaidosi dvasinė jo išraiška; Kūryba – Sizifo triūsas: ritini akmenį į viršūnę iš anksto susitaikęs su mintimi, kad jis nurituos atgalios“.

Apie autorių

Juozas Šikšnelis gimė 1950 03 01 Švendubrės km. Varėnos r. netoli Druskininkų.
1968m. baigė Druskininkų 1-ją vidurinę mokyklą, 1968 – 1973m. Vilniaus Universitete įgijo bibliotekininko – bibliografo profesiją.

Nuo 1973m. darbuojasi Klaipėdos viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje. 1987m. tapo direktoriaus pavaduotoju. Nuo 1994m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Daugelio knygų autorius, apdovanotas ne viena literatūrine premija. Kūriniai versti į rusų, lenkų, anglų kalbas.

Juozas Šikšnelis, turėdamas tik vieną ranką, drožia iš medžio, kala akmens skulptūras. Surengė daugiau nei 50 parodų šalyje ir užsienyje. Jo darbų yra ne tik Lietuvoje, bet ir Amerikoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Rusijoje ir kitur.

Daugiau autoriaus darbų galite pamatyti čia.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė