Naisiuose vyks didžioji Užgavėnių šventė (0)

Uzgavenes Naisuose

Užgavėnės Naisuose | rengėjų nuotr.

Vasario 15 d., sekmadienį, 10 val. Šiaulių rajone, Naisiuose, Naisių stadione prasidės didžioji Užgavėnių šventė. Čia rinksis visi – dideli ir maži, norintys pajusti tikrąją senųjų Užgavėnių šventimo dvasią.

Šventės rengėjai žada nustebinti ne tik persirengėlių gausa, šventiškai išpuoštais žemaitukų žirgais, vežimais, vėžinsiančiais šventės dalyvius, gardžiais blynais ir arbata, bet ir svarbiausiomis senosiomis, tikrosiomis šventimo tradicijomis.

Nuo 10 iki 12 val. Naisių kultūros rūmuose veiks Užgavėnių kaukių dirbtuvės, kiekvienas galės nemokamai pasigaminti kaukę. Kaukes gaminti padės ir mokys tautodailininkai R. ir G. Daukšos bei Šiaulių universiteto studentai.

Uzgavenes Naisuose (1)

Užgavėnės Naisiuose | rengėjų nuotr.

Nuo 12 iki 14 val. vyks Žemaitijos blynkepių kova dėl geriausios Lietuvos blynkepių komandos vardo. Šiose svarbiose varžytuvėse kiekvienas šventės dalyvis turės balsavimo teisę. Žadama, kad visos žiemos pabaigos šventės metu nenutils muzika, nenustos trepsėti šokėjai…

Uzgavenes Naisuose (2)

Užgavėnės Naisiuose | rengėjų nuotr.

Uzgavenes Naisuose (3)

Užgavėnės Naisiuose | rengėjų nuotr.

Šventėje veiks kermošius, kviesiantis įsigyti skaniausių gardumynų, naudingų rakandų ir žydo „blusų“. Bus galima šėlioti ir linksmintis į valias kartu su velniais, raganomis ir žydais, pajodinėti žemaitukais ir pasivažinėti vežimais ar rogėmis. Jėgas ir miklumą bus galima išmėginti įvairiose Užgavėnių varžytuvėse. O kur dar lemiama Kanapinio ir Lašininio kova? 14 val. jie parodys savo jėgas, sumanumą bei gudrumą. Bus sudeginta viena didžiausių ir savo išvaizda įspūdingiausių kada nors ir kur nors matytų Lietuvoje Morių.

Uzgavenes Naisuose (4)

Užgavėnės Naisiuose | rengėjų nuotr.

 

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė