Visuomenė kviečiama susipažinti su pakuočių atliekų tvarkymo užduočių projektu (0)

Vidaus patalpų atliekų rūšiavimo dėžutės

Vidaus patalpų atliekų rūšiavimo dėžutės

Aplinkos ministerija parengė pakuočių atliekų tvarkymo užduočių projektą, kviečia visuomenę su juo susipažinti ir teikti pastabas.

Nustačius pakuočių atliekų tvarkymo užduotis, nuo 2016 m. kasmet bus siekiama surinkti ir perdirbti 70 proc. įvairių pakuočių atliekų: stiklinių, plastikinių, pagamintų iš polietilentereftalato (PET) bei metalinių. Nuo 2020 m. bus siekiama perdirbti 90 proc. šių pakuočių atliekų.

Projektas skatins plėsti pakuočių atliekų surinkimo infrastruktūrą, mažinti aplinkos teršimą ir atliekų, patenkančių į sąvartynus, kiekį. Naujos tvarkymo užduotys įpareigos gamintojus ir importuotojus surinkti ir perdirbti vis didesnį pakuočių atliekų kiekį, naudoti perdirbamas pakuotes.

Užstato už vienkartines pakuotes sistema, atliekų surinkimo ir perdirbimo užduotys bus nustatytos atsižvelgus į kitų Europos Sąjungos valstybių narių patirtį. Šalyse, kuriose veikia privalomo užstato už vienkartines pakuotes sistemos, surenkama ir perdirbama 80–90 proc. pakuočių atliekų.

Su pakuočių atliekų tvarkymo užduočių projektu galima susipažinti ir pastabas iki vasario 24 d. jam teikti galima čia. Pastabas ir pasiūlymus taip pat galima siųsti Atliekų departamento Atliekų valdymo skyriaus vyr. specialistei Neringai Paškauskaitei el. paštu n.paskauskaite@am.lt.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė