Užsienio reikalų ministerijoje – tragiškų Maidano įvykių metinėms skirta Ukrainos fotografo paroda (0)

O. Gliadelovo nuotr.

O. Gliadelovo nuotr.

Užsienio reikalų ministerijoje vasario 18 dieną bus atidaryta Ukrainos fotomenininko Oleksandro Gliadelovo nuotraukų paroda „Ar girdi Broli… Maidanas ir karas“, skirta tragiškų Maidano įvykių metinėms. Parodą atidarys nuotraukų autorius ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

2013 m. lapkričio mėnesį Ukrainos sostinės Kijevo Maidano nepriklausomybės aikštėje prasidėję protestai prieš tuometinės valdžios sprendimą nepasirašyti Asociacijos sutarties su Europos Sąjunga tęsėsi kelis mėnesius.

Tragiškiausias protestų laikotarpis – 2014 m. vasario 19–21 d., kai protestuotojų susirėmimų su teisėsaugos atstovais metu žuvo daugiau kaip 100 ir buvo sužeista daugiau kaip 500 ukrainiečių.

Žinomo fotografo nuotraukose – kovojanti Ukraina: nuo Maidano aikštės iki karo Donbaso regione. Fotografas asmeniškai dalyvavo visuose įvykiuose nuo pirmos Maidano dienos iki karinių veiksmų rytų Ukrainoje, kur buvo sužeistas.

O. Gliadelovas yra daug keliaujantis fotografas. Jam yra tekę fotografuoti Armėnijoje, Azerbaidžane, Čekijoje, Gruzijoje, JAV, Kenijoje, Kirgizijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Moldovoje, Pietų Sudane, Prancūzijoje, Rusijoje, Somalyje, Svazilande, Šveicarijoje, Tadžikistane, Turkmėnistane, Ukrainoje ir Uzbekistane.

O. Gliadelovo nuotraukose užfiksuoti ginkluoti konfliktai Moldovoje, Kalnų Karabache, Čečėnijoje ir Ukrainoje. Fotografas buvo dukart sužeistas.

Nuo 1996 m. O. Gliadelovas susitelkė ties ilgalaikiais dokumentinės fotografijos projektais apie socialinę prievartą patyrusius vaikus, ŽIV, AIDS epidemiją tarp intraveninių narkotikų vartotojų ir posovietinius kalėjimus. Jo nuotraukas naudoja tarptautinės organizacijos: „Gydytojai be sienų“, Pasaulinis fondas, Pasaulio sveikatos organizacija, UNAIDS ir UNICEF. Fotomenininkas yra surengęs daugiau kaip trisdešimt parodų.

Paroda Užsienio reikalų ministerijoje veiks iki vasario 27 d. imtinai. Paroda atvira lankytojams. Norinčius apžiūrėti nuotraukas maloniai prašome registruotis telefono numeriu +370 5 236 2473.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė