JAV ir Lietuva sutarė pasirašyti naują susitarimą dėl gynybinio bendradarbiavimo (4)

Vaidotas Urbelis.kam.lt

Vaidotas Urbelis | kam.lt nuotr.

Jungtinės Amerikos Valstijos ir Lietuva dar šiais metais sutarė pasirašyti naują susitarimą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje. „Ši žinia leidžia manyti, kad JAV yra pasirengusios prisiimti ilgalaikius saugumo užtikrinimo įsipareigojimus Lietuvoje,“ – sakė Krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis, šią savaitę besilankantis su vizitu JAV.

Susitarimas apibrėš dislokuotų JAV pajėgų ir ginkluotės statusą, investicijų į infrastruktūrą teisinį pagrindą, bendrus projektus vystant Lietuvai svarbius gynybos pajėgumus. Pasak V. Urbelio, naujojo susitarimo pasirašymas bus svarbus abiems pusėms ne tik siekiant efektyviai įgyvendinti Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvą, bet ir apibrėžiant tvirtus, ilgalaikius JAV įsipareigojimus Lietuvos saugumui.

V. Urbelio susitikimo su JAV Gynybos departamento direktore tarptautiniam saugumui Elisa Slotkin (Elissa Slotkin) metu konstatuota, kad NATO turi stiprinti savo pajėgumus rytinėje savo dalyje, kaip atsaką į Rusijos agresiją Ukrainoje. Lietuvos pusė informavo, kad yra pasirengusi suteikti visą reikiamą apgyvendinimo ir mokymo infrastuktūrą, remiant sąjungininkų karių dislokavimą Lietuvoje.

Susitikimų metu JAV gynybos departamento atstovai informavo, kad tikisi visų sąjungininkių paramos dėl kovos su teroristine džihadistų organizacija Irake. „Aljanso, šalių partnerių solidarumas šioje kovoje mums itin svarbus,“ – pabrėžė E. Slotkin.

V. Urbelis susitikimo su JAV valstybės ir gynybos departamento pareigūnais sutarta intensyviai vienyti pastangas dėl praktinių Ukrainos paramos projektų.

„Lietuva šiuo metu yra kontaktinė NATO ambasada Kijeve, intensyviai dirbame tiek dvišaliu pagrindu, tiek daugiašaliuose formatuose. Turime vienyti pastangas stiprindami Ukrainos kariuomenę“,– pabrėžė V. Urbelis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė