Po derybų nakties Minske: nuo vasario 15 d. nutraukiama ugnis (video, susitarimo tekstas) (4)

Sustabdyta akimirka

Sustabdyta akimirka

Po visą naktį Minske vykusių derybų tikimasi, kad artimiausiu metu lyderiai pasirašys smurto Ukrainos rytuose nutraukimo dokumentą.

Skelbiama, kad jame yra punktai dėl sunkiosios ginkluotės atitraukimo bei demilitarizuotos zonos įkūrimo. Taip pat teigiama, kad rytiniams šalies regionams gali būti suteikta didesnė autonomija.

Dokumento projektas perduotas peržiūrėti kontaktinei grupei, kurią sudaro Rusijos, Ukrainos, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos bei Rytų Ukrainos okupantų atstovai.

Anksčiau agentūros „RIA Novosti“ šaltinis, artimas deryboms, informavo, kad Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovai po derybų planuoja pasirašyti baigiamąjį dokumentą, kurio 80 proc. teksto jau yra suderinta.

Ukrainos Užsienio reikalų ministras praneša, kad yra vilties dėl sėkmingos derybų sėkmės.

Tuo tarpu Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį pareiškė, kad Rusijos sąlygos, iškeltos keturių šalių lyderių derybose Minske, yra nepriimtinos, praneša „Reuters“.

Pasak Ukrainos prezidento, susitikime Minske gerų naujienų kol kas nėra.

„Esama sąlygų, kurias laikau nepriimtinomis, – sakė P.Porošenko naujienų agentūrai AFP.

Jis taip pat pridūrė, jog Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Francua Olandas labai padeda, bet kol kas situacija sudėtinga.

Deryboms pasibaigus Minske pasiektas susitarimas nuo sekmadienio, vasario 15 dienos, nutraukti kraujo praliejimą Ukrainoje, žiniasklaidai pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Per Ukrainos, Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos vadovų derybas sutarta, jog Kijevo vyriausybės pajėgos ir prorusiški separatistai atitrauks sunkiąją ginkluotę iš 50 km pločio buferinės zonos. Taip pat sutarta dėl belaisvių apsikeitimo.

Taip pat teigiama, kad Ukraina atstatys savo išorinės sienos su Rusija kontrolę iki metų pabaigos.

Pasak Rusijos prezidento V. Putino, vadinamoji Ukrainos kontaktinė grupė, sudaryta iš Kijevo, neteisėtų respublikų atstovų ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos atstovų, pasirašė per viršūnių susitikimą parengtą dokumentą, numatantį priemones, kuriomis bus įgyvendinamas pernai rugsėjį Baltarusijos sostinėje pasirašytas taikos planas.

Pasak P.Porošenko, buvo sutarta, kad Rusija labai greitai paleis į laisvę kalinamą ukrainiečių pilotę Nadiją Savčenko, kurią Maskva kaltina prisidėjus prie dviejų rusų žurnalistų nužudymo Ukrainoje.

Baltarusijos sostinėje keturšalės derybos truko ilgiau nei 15 valandų.

httpv://youtu.be/FfpaURoEJGw

Tuo tarpu Rytų Ukrainoje mūšiai nesiliauja. Pranešama apie Debalcevo, Mariupolio, Donecko regionų apšaudymus.

Minsko susitarimas:

1) Nedelsiant ir visiškai nutraukti ugnį konkrečiuose Ukrainos Donecko ir Luhansko sričių rajonuose ir nuo 2015 metų vasario 15 dienos 00 val. 00 min. (Kijevo laiku) griežtai laikytis šio susitarimo.

Abiems pusėms vienodu atstumu atitraukti visą sunkiąją ginkluotę, kad būtų sukurta mažiausiai 50 km saugumo zona tarp 100 mm ir didesnio kalibro artilerijos, 70 km saugumo zona tarp salvinės ugnies sistemų ir 140 km saugumo zona tarp salvinės ugnies sistemų „Tornado-S“, „Uragan“, „Smerč“ bei taktinių raketų sistemų „Točka U“.

– Ukrainos kariams nuo dabartinės kontakto linijos;
– konkrečių Ukrainos Donecko ir Luhansko sričių rajonų ginkluotoms formuotėms nuo kontaktinės linijos, numatytos 2014 metų rugsėjo 19 dienos Minsko memorandume.

2) Aukščiau paminėtos sunkiosios ginkluotės atitraukimas turi prasidėti ne vėliau kaip antrą dieną po ugnies nutraukimo ir baigtis per 14 dienų. Šį procesą stebės ESBO, palaikoma Trišalės kontaktinės grupės.

3) Paliaubų režimo laikymąsi ir sunkiosios ginkluotės atitraukimą stebės ir tikrins ESBO nuo pirmosios atitraukimo dienos, pasitelkusi visas būtinas technines priemones: palydovus, bepiločius skraidymo aparatus, radijo lokacines sistemas ir kita.

4) Pirmąją dieną po atitraukimo turi prasidėti dialogas dėl vietos rinkimų organizavimo, kurie atitiktų Ukrainos įstatymus ir Ukrainos įstatymą „Dėl laikinos vietos savivaldos tvarkos konkrečiuose Donecko ir Luhansko sričių rajonuose“, taip pat šių rajonų ateities, paremtos aukščiau minėtu įstatymu.

Nevilkindama, bet ne vėliau kaip per 30 dienų nuo šio dokumento pasirašymo, Ukrainos Aukščiausioji Rada turi patvirtinti rezoliuciją, pažymėdama teritoriją, kurioje galioja ypatingas režimas, paremtas įstatymu „Dėl laikinos vietos savivaldos tvarkos konkrečiuose Donecko ir Luhansko sričių rajonuose“ ir linija, numatyta 2014 metų rugsėjo 19 dienos Minsko memorandume.

5) Suteikti malonę ir amnestiją, priimant įstatymą, kuris draustų persekioti ir bausti asmenis, dalyvavusius konkrečių Ukrainos Donecko ir Luhansko sričių departamentų įvykiuose.

6) Paleisti ir apsikeisti visais įkaitais bei neteisėtai laikomais asmenimis, vadovaujantis principu „visi už visus“. Šis procesas vėliausiai turi baigtis penktąją dieną po (ginkluotės) atitraukimo.

7) Užtikrinti saugų humanitarinės pagalbos pagal tarptautinį mechanizmą pristatymą, saugojimą ir dalijimą.

8) Apibrėžti metodus, kaip visiškai atkurti socialinius ir ekonominius saitus, įskaitant tokius socialinius pervedimus kaip pensijų išmokėjimas ir kitos išmokos (pajamos ir įplaukos, periodinis komunalinių sąskaitų apmokėjimas, mokesčių mokėjimas pagal Ukrainos įstatymus).

Šiuo tikslu Ukraina atkurs savo bankų sistemos segmento nuo konflikto nukentėjusiuose rajonuose valdymą, ir, galbūt, pritaikys tarptautinį mechanizmą tokioms operacijoms palengvinti.

9) Visoje konflikto zonoje atkurti ir Ukrainos vyriausybei visiškai perleisti valstybės sienos kontrolę. Tai turi prasidėti nuo pirmos dienos po vietos rinkimų ir baigtis po visiško politinio sureguliavimo (vietos rinkimų konkrečiuose Donecko ir Luhansko sričių rajonuose, paremtų Ukrainos įstatymu ir Konstitucijos reforma) iki 2015 metų pabaigos, su sąlyga, kad bus įgyvendintas 11 punktas – konsultuojantis ir pritariant konkrečių Donecko ir Luhansko sričių rajonų atstovams Trišalės kontaktinės grupės ribose.

10) Iš Ukrainos teritorijus išvesti visas užsienio karines formuotes, karinę įrangą ir samdytus kovotojus, stebint ESBO. Nuginkluoti visas neteisėtas grupuotes.

11) Įgyvendinti konstitucinę reformą Ukrainoje iki 2015 metų pabaigos įsigaliojant naujai Konstitucijai, kurios vienu iš svarbiausių elementų bus decentralizacija (atsižvelgianti į konkrečių Donecko ir Luhansko sričių rajonų savitumą ir suderinta su šių rajonų atstovais), taip pat iki 2015 metų pabaigos priimti nuolatinius įstatymus dėl ypatingo konkrečių Donecko ir Luhansko sričių rajonų statuso, atsižvelgiant į priemones, nurodytas išnašose.

Ukrainiečių žurnalistė Irina Galuško paviešino sutarties kopiją savo „Twitter“ paskyroje:

Minsko-susitarimas-2-1Minsko-susitarimas-2-2Minsko-susitarimas-2-3Minsko-susitarimas-2-4

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

4 komentarai

 1. )..(:

  ,,po derybu nakties” ar dienu maza ? kas pasiule nakti ? pas mus irgi buvo naktines reformos:/

 2. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Vien tas faktas, kad derybose dalyvauja V.Putinas IRODO Rusijos agresijos buvimo FAKTA! Mano supratimu toksai susitarimas niekur nenuves, nes tame susitarime visiskai nesimato NAUDOS, kurios nori Rusija. Nesimato naudos, kurios nori ir Ukraina. Kariniu veiksmu nutraukimas neissprendus siu klausimu yra tik poilsis pries nauja konflikta. Faktiskai tokio susitarimo igyvendinimas reiskia….. Ukrainos padalinima de facto. Turetu buti labai labai aiskiai pasakyta, kad VISA “opolcencu” kariuomene turi buti NUGINKLUOTA, nes negali buti vienoje valstybeje dvieju viena pries kita kariaujanciu kariuomeniu! Sitai ir irodo, kad nieko gero is to susitarimo NERA! Cia manau visgi laimejo Putinas…. nes isalde konflikta ilgam. Lyg ir turime punkta “10) Iš Ukrainos teritorijus išvesti visas užsienio karines formuotes, karinę įrangą ir samdytus kovotojus, stebint ESBO. Nuginkluoti visas neteisėtas grupuotes.”, taciau ko gero sitas punktas NIEKAIP nepalies Rusijos puses. Ten liks visi tankai ir gaubicos….. o Kijevo puse turetu nusiginkluoti! Kas per NESAMONE! Ka ten reikia “opolcencu” puseje atitraukti, jei reikia viska ISVESTI ir nuginkluoti neteisetas grupuotes, o butent Ukrainoje “opolcencai” ir yra NETEISETI! Taigi susitarimas atrodo nelogiskas ir NEIGYVENDINAMAS! Afiora vidury gudzios nakties! O kaip bus, pasiziuresime.

  • Klausimas:

   “Nuginkluoti visas neteisėtas grupuotes.”, taciau ko gero sitas punktas NIEKAIP nepalies Rusijos puses.” – ir vėl fantazuojate? 😀

   Pagrindinis klausimas, žiūrint į paviešintą rašinį, ar čia tas dokumentas kurį PASIRAŠĖ vakar. Kotais ten nesimato nei Putino, nei Porošenko, nei Olando su Merkel pavardžių ir visų parašų. Gal čia kas nors atsispausdino savo fantazijas ir kiša kaip “susitarimą”.

 3. Bartas:

  Kaip vaikai sako; nesvaikit. Jokios taikos nebus. Jokios. Vakarai su putinu žaidžia , kaip su padykusiu vaiku. Mažas užaugs susipras. Tai ne vaikas , o suaugęs banditas. Kalbantis banditų “žargonu” ir besielgiantis pagal ”rusų zonos” papročius. Karas tęsis, nes iškelti uždaviniai sunaikinti “fašizmą” Ukrainoje , išmušti ”
  banderovcus , nacistinius ukrus ” neįvykdyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė