A.Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje atvertas Vaikų bibliotekos sodas (0)

Vaiku biblioteka_lrkm.lt

Vaikų biblioteka | lrkm.lt nuotr.

Vilniaus miesto širdyje rekonstruotose Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos patalpose skaitytojų jau laukia moderniausia Vaikų biblioteka. Trakų g. 12 patalpų erdves, įrengtas kaip žinių sodai ir pritaikytas skirtingo amžiaus vaikams bei jaunimui, vienas iš pirmųjų apžiūrėjo kultūros ministras Šarūnas Birutis.

„Labai geras jausmas, kadangi aš pats augau kaime, o bibliotekos arti nebuvo, tai knygos buvo namuose, ir aš jas skaitydavau sode. Kiekvieno žmogaus gyvenime pažintis su knyga prasideda vaikystėje, ir tai yra labai svarbus laikas. Vaikystėje prasideda ir gyvenimo pažinimas, formuojasi tam tikri įpročiai ir pomėgiai, ir labai svarbu, kad tame formavimosi procese būtų knyga. Žmogus nori daug – ir groti, ir piešti, ir žaisti, bet knygoje galima atrasti visą pasaulį, svarbu, kad  knyga vaikystėje būtų prieinama, kad vaikas galėtų su ja patogiai, jaukiai įsitaisyti ir pamilti šitą nuotykių, svajonių pasaulį“, – sakė Vaikų bibliotekos atidaryme kultūros ministras Š. Birutis.

Vaikų bibliotekos atidarymo rekonstruotose istorinėse patalpose ne vienus metus nekantriai laukė 4 tūkst. ištikimų skaitytojų. Sugrįžusiems ir naujiems Vaikų bibliotekos lankytojams laisvai prieinama visa bibliotekos turima literatūra vaikams, o tai sudaro apie 47 tūkst. leidinių. Veiks vaikų kūrybinė laboratorija, vaikų darbai bus eksponuojami nuolat veikiančiose parodų erdvėse.

Vaikai jau pusę metų sėkmingai naudojasi leidinių užsakymo internetu paslauga, o atnaujintoje Vaikų bibliotekoje jie galės naudotis ir kitomis savitarnos paslaugomis – savarankiškai pasiimti ir grąžinti knygas bei internetu prasitęsti jų grąžinimo terminą. Nuo pirmadienio iki penktadienio 11.00–19.00 val. Vilniaus miesto centre savo skaitytojų laukia Vaikų biblioteka – oazė, kur vaikai, jų tėveliai, miesto gyventojai ir svečiai ras būtent jiems pritaikytus jaukius kampelius, įvairiausias knygas ir reikalingą informaciją, kūrybingumą lavinančias edukacines programas, žaidimus poilsiui ir bendravimui su draugais.

Vaikų biblioteką iš Trakų gatvės atpažinsite lange pamatę atgimusį restauruotą dailininko Leonardo Gutausko kūrinį „Medis“. Įėjimas į Vaikų biblioteką – iš Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kiemo (Trakų g. 12).

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė