Sergančių gripu vis daugiau (0)

Gripas | theprisma.co.uk nuotr.

Gripas | theprisma.co.uk nuotr.

Praėjusią – 6-ąją šių metų savaitę sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) tiek Vilniuje, tiek visoje Vilniaus apskrityje dar labiau išaugo lyginant su ankstesne savaite. Tačiau gripo atvejai beveik visoje apskrityje sudaro nedidelę dalį, išskyrus Ukmergės rajoną, kur sergantys gripu sudaro 30 proc. visų užregistruotų atvejų. Kaip sergamumo pakilimo metu neužsikrėsti gripu, o sergant neužkrėsti kitų, pataria Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai.

Vilniuje gripo atvejų nedaug, Ukmergėje – peržengtas epideminis lygis

Vilniaus visuomenės sveikatos centro duomenimis, sergamumo rodiklis praėjusią savaitę Vilniaus apskrityje siekė 131,86 atv./10 tūkst. (ankstesniąją savaitę jis buvo 119 atv./10 tūkst. gyventojų). Gripo atvejai sudaro 3,9 proc. visų užregistruotų atvejų. Kaip įprastai, didžiąją dalį (66,6 proc.) sergančiųjų sudaro vaikai iki 17 m. amžiaus. Į ligonines dėl gripo Vilniaus apskrityje paguldyti iš viso 29 asmenys, 20 iš jų vaikai iki 17 m. amžiaus.
Vilniaus mieste sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekia 125 atv./10 tūkst. gyventojų, sergantys gripu tesudaro 2,4 proc. Kituose Vilniaus apskrities rajonuose sergamumas gripu taip pat nesiekia 30 proc., išskyrus Ukmergės rajoną, kur gripo atvejai sudaro 30 proc., o bendras sergamumo rodiklis – 119 atv./10 tūkst. gyventojų.

Primename, kad gripo epidemija skelbiama, kai bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis pasiekia 100 atv./10 tūkst. gyventojų, o gripo atvejai sudaro 30 proc. visų užregistruotų atvejų, todėl Vilniaus visuomenės sveikatos centro Ukmergės skyriaus specialistai pateikė siūlymą Ukmergės rajono savivaldybei skelbti rajone gripo epidemiją.

Kaip saugotis gripo?

Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai didėjant sergamumui gripu ir ŪVKTI pataria pajutus pirmuosius peršalimo ar į gripą panašius simptomus (karščiavimas, sloga, kosulys, gerklės, galvos, raumenų skausmai, nuovargis, silpnumas, viduriavimas, vėmimas) pasilikti namuose (nevykti į darbą, neleisti vaikų į ugdymo įstaigas), kad tarp sveikų asmenų nebūtų platinami ligų sukėlėjai.

Kai sergamumas gripu ir ŪVKTI visuomenėje yra didelis, patariama vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis, vengti masinio žmonių susibūrimo vietų, kasdien vėdinti patalpas, valyti jas drėgnu būdu, dažniau plauti rankas, stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis..

Jeigu apsisaugoti visgi nepavyko ir pajutote pirmuosius ligos požymius (pradėjote kosėti, čiaudėti), rekomenduojama laiku kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą bei laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo higienos: kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė