„Minskas 2“: prieš susitikimą toliau liejasi kraujas (video) (1)

Kremlin.ru nuotr.

Kremlin.ru nuotr.

Šiandien, vasario 11 dienos vakarą Baltarusijos sostinėje Minske renkasi keturių valstybių (Ukrainos, Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos) aukščiausi vadovai, kad pabandytų sureguliuoti nerimą keliančia padėtį Rytų Ukrainoje.

Tačiau prieš derybas Donbaso regione mūšiai netyla, o kaip tik sustiprėjo: vasario 10 dieną po apšaudymo Krematorske (Ukrainos valdomas miestas) žuvo 16 taikių gyventojų, dar 48 buvo sužeisti. Šis miestas jau seniai negirdėjo karo šūvių ir buvo laikomas saugiu. Taip pat skelbiama, kad per aršius mūšius prie Debalcevės žuvo 19 Ukrainos pajėgų karių.

Antradienį Kramatorską aplankė ir Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, kuris patikino, kad už šiuos nusikaltimus prieš civilius miesto gyventojus nusikaltėliams bus atlyginta pagal Ukrainos įstatymus bei dar kartą pabrėžė neatidėliotiną paliaubų būtinybę.

Antradienį P. Porošenka telefonu aptarė padėtį Ukrainos rytuose su JAV prezidentu Baracku Obama.

„Prezidentai gyrė Vokietijos ir Prancūzijos indėlį siekiant tvaraus ir taikaus sprendinio šiame konflikte“, – sakoma pareiškime, paskelbtame Baltųjų rūmų tinklalapyje.

Abu lyderiai taip pat sutarė, kad Rusija privalo laikytis įsipareigojimų, prisiimtų pagal pernai rugsėjį Minske sudarytą paliaubų susitarimą, kuris turėtų likti derybomis pasiekto sprendinio pagrindu.

Krematorsko apšaudymas | soc. tinklų nuotr.

Krematorsko apšaudymas | soc. tinklų nuotr.

Donecko autobusų stoties apšaudymas |vk.com/donetskvk nuotr.

Donecko autobusų stoties apšaudymas | vk.com/donetskvk nuotr.

V.Porošenko Krematorske | president.gov.ua nuotr.

V.Porošenko Krematorske | president.gov.ua nuotr.

httpv://youtu.be/OUPNVaxRNZo

Šiandien, vasario 11 dieną, Ukrainos rytiniame Donecko mieste mažiausiai 6 žmonės žuvo per apšaudymus iš minosvaidžių, kurių taikiniais tapo autobusų stotis ir metalurgijos gamykla. Apie tai praneša apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos (DLR) atstovai.

Antiteroristininės organizacijos būstinė praneša, kad praėjusią parą Ukrainos gynėjams pavyko sunaikinti kelias dešimtis karinės technikos ir šimto DLR teroristų.

Anot P. Porošenkos, vasario 11 d. Minske rengiamas viršūnių susitikimas parodys, ar Ukrainai pavyks sustabdyti agresorių diplomatiniu būdu, ar Ukraina pereis į kitą (karinį) režimą.

„Mes už taiką. Jei reikia duoti per dantis, mes duosime. Reikia saugoti savo šalį, mes ją saugosime iki paskutinio“ – sako P.Porošenko.

Ukrainos prezidentas atmetė galimybę federalizavimo galimybę.

„Ukraina buvo, yra ir bus unitarinė valstybė. Tai visiškai atitinka Ukrainos tautos požiūrį – kaip jau sakiau, daugiau negu 85 proc. (ukrainiečių) tvirtai palaiko unitarinės valstybės poziciją“, – P.Porošenka sakė per išplėstinį vyriausybės posėdį.

„Iš karto noriu perspėti, kad kai kurių sričių decentralizacija niekaip nepaveiks – jose centro, valstybės vaidmuo ne tik nesumažės, bet ir padidės. Tai gynybos sritis – pas mus nebus jokio šalies gynybos teisių perdavimo, nebus jokių vietos batalionų, divizijų, liaudies milicijos ir kitokių kvailysčių. Tai sritys, susijusios su nacionaliniu saugumu, išorės politika, kova su korupcija“, – aiškino prezidentas.

Jis taip pat sakė, kad dauguma šalies piliečių palaiko poziciją, kad tik ukrainiečių kalba turi turėti oficialios kalbos padėtį.

Kaip ir žadėjo, keturių valstybių vadovai atvyko į Baltarusiją ir susirinko Nepriklausomybės rūmuose Minske. Visus juos pasitiko Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka. Vokietijos ir Prancūzijos vadovai pirmieji atvyko į derybų vietą, vėliausias svečias – Vladimiras Putinas.

Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos, Ukrainos vadovų sutikimas Nepriklausomybės rūmuose:

httpv://youtu.be/fUfzVxh4YGI

httpv://youtu.be/iIiXTstiutE

httpv://youtu.be/1y7mWVKX12c

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. Bartas:

    Kai praeitą kartą pasakiau, ką galvoja caras putinas apie vakarus , apie jo sukelto karo Ukrainoje esama padėtį, buvau ištintas, tai dabar tyliu. Tyliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė