D. Grybauskaitė: Migracijos politika kelia grėsmę nacionaliniam saugumui (video) (0)

skvernelis-ir-grybauskaite-stop-kadras-K100

Saulius Skvernelis ir Dalia Grybauskaitė | lrp.lt stop kadras

Vasario 11 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu aptarė, kaip užtikrinti skaidrumą Vidaus reikalų ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose, įgyvendinti nacionalinius interesus atitinkančią migracijos politiką bei sustiprinti visuomenės ir valstybės saugumą.

„Korupcijos ir neskaidrių viešųjų pirkimų skandalai Vidaus reikalų ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose, su valstybės saugumo interesais prasilenkiantys migracijos tarnybų sprendimai parodė įsisenėjusias sistemines problemas. Todėl būtinos realios priemonės ir veiksmai, kad situacija keistųsi iš esmės. Metas pereiti prie konkrečių darbų“, – sako Prezidentė.

Prezidentė pabrėžė, kad ypač svarbu principingai šalinti korupcines apraiškas Vidaus reikalų ministerijoje ir jai pavaldžiose institucijose. Vidaus reikalų ministerijai kovoje su korupcija reikia stiprinti prevencinį darbą, kad korupcija vidaus reikalų sistemoje būtų išgyvendinta.

Prezidentės teigimu, visiškai apleistos ir daugelį metų toleruotos problemos Migracijos departamente lėmė, kad migracijos politika ima prasilenkti su valstybės interesais ir net kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Todėl ministras turi imtis radikalių priemonių ir reorganizuoti už migraciją atsakingas tarnybas. Prezidentė jau yra pateikusi Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kurios sugriežtins leidimų išdavimo tvarką ir stiprins valstybės bei žmonių saugumą.

Prezidentė taip pat pabrėžia, kad prioritetiniame ministro darbų sąraše turi būti ir Lietuvos žmonių saugumą užtikrinančios priemonės. Todėl Vidaus reikalų ministerijai tenka dviguba atsakomybė tiek prisidedant prie geopolitinių iššūkių ir stiprinant valstybės saugumą, tiek pasirūpinant viešuoju saugumu šalies viduje.

Įsigaliojus Karo padėties įstatymo pataisoms, Vidaus reikalų ministerija turi užtikrinti reikiamą Viešojo saugumo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Vadovybės apsaugos departamento pareigūnų parengtį valstybės gynimui. Taip pat būtina sustiprinti strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių objektų apsaugą, tinkamai ir operatyviai reaguoti į antikonstitucinį nesantaikos kurstymą šalyje. Svarbi užduotis tenka policijai, kuri privalo efektyviai pasirūpinti visuomenės saugumu. Šiemet papildomas finansavimas buvo skirtas policijos patruliavimui sustiprinti, todėl žmonės turi būti tikri, kad prireikus sulauks skubios pagalbos.

Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos pranešimą

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė