Karaliaučiuje pagrasinta Lietuvos Prezidentei (7)

liudvikas-reza-su-plakatu-alkas.lt-asociatyvi-nuotr

Liudviko Rėzos paminklas Karaliaučiuje | Alkas.lt asociatyvi nuotr.

Vasario 5 d. Karaliaučiuje ant paminklo lietuvių poetui ir filosofui Liudvikui Rėzai kažkas iškabino plakatą su užrašu: „Dalia but ostorožna – netrogai skulptury na Železnom mostu!“ (tai yra: „Dalia būk atsargi neliesk Žaliojo tilto skulptūrų!“), skelbia portalas kaliningrad.ru.

Paminklą L. Rėzai Lietuvos vyriausybė padovanojo 2005 m. Karaliaučiaus 750-ųjų metinių proga.

Portale kaliningrad.ru šis išpuolis vadinamas „žinute nuo Rėzos“ ir teigiama, kad tai yra perspėjimas Lietuvos valdžiai dėl pastarojo meto diskusijų Lietuvoje dėl Žaliojo tilto skulptūrų likimo ir užuomina į tai, kad Lietuvai svarbių Karaliaučiaus krašto vertybių

būklė priklausys nuo sovietinių Žaliojo tilto skulptūrų likimo.

„Jei sovietinės skulptūros nuo Žaliojo tilto bus nugriautos, kas žino, kas nutiks Rėzai ir Donelaičiui skirtiems paminklams atstovaujantiems Lietuvą, kurie tiek daug padarė priešindamasi Rusijai Ukrainos klausimus“, – rašo kaliningrad.ru.

Primename, kad Vilniaus miesto nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba spręs teisinės apsaugos panaikinimo klausimą Vilniaus Žaliajam tiltui ir keturioms ant jo esančioms skulptūroms vasario 10 d. Sausio 13 d. minėta taryba Kultūros paveldo centrui (KPC) pavedė pateikti ekspertinę išvadą dėl Žaliojo tilto skulptūrų vertingųjų savybių.

Vasario 3 d. KPC  nusprendė, kad tiltas su skulptūromis šiuo požiūriu yra nevertintinas, todėl teisinė apsauga jam turi būti panaikinta vadovaujantis lapkritį kultūros ministro pasirašytu įsakymų dėl sovietine ar nacistine simbolika pažymėtų objektų išbraukimo iš Kultūros vertybių registro.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė