D. Grybauskaitė Miunchene: Po Ukrainos būsime mes (video) (3)

dalia-grybauskaite-petro-porosenka-lrp.lt-nuotr

Dalia Grybauskaitė ir Petro Porošenka | lrp.lt nuotr.

Vasario 7 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dalyvaudama tarptautinėje Miuncheno saugumo konferencijoje, susitiko su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka. Dvišaliame susitikime Prezidentai aptarė padėtį Ukrainoje ir kalbėjo apie ES paramos priemones šiai šaliai.

Lietuvos vadovė pabrėžė, kad aštrėjanti padėtis Ukrainoje, kuri reikalauja vis daugiau civilių žmonių aukų, kelia grėsmę viso regiono taikai ir saugumui. Rusijos agresija prieš Ukrainą turi būti nedelsiant sustabdyta. Europa Ukrainai turi suteikti visokeriopą pagalbą.

Prezidentė kartu su Ukrainos vadovu, Bulgarijos bei Suomijos Prezidentais Rosenu Plevnelievu ir Sauli Ninisto (Sauli Niinistö), JAV viceprezidentu Džo Baidenu (Joe Biden) taip pat dalyvavo diskusijoje apie dabartinę Ukrainos ir Europos saugumo padėtį.

Šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva turi tą pačią kaimynę kaip ir Ukraina – Rusiją, kuri vykdo atvirą karinę agresiją, siunčia karius ir karinę techniką kovoti į Ukrainos teritoriją.

Lietuvos vadovės teigimu, Rusija, siekdama išlaikyti savo įtaką regione, naudoja politinio spaudimo priemones – ekonomines blokadas, naftos tiekimo sustabdymą, diskriminacines muitų procedūras, nesąžiningas dujų kainas, nuolatos demonstruoja savo karinę galią NATO pasienyje.

Pasak Prezidentės, Ukrainai reikalinga visokeriopa Europos parama. Negalima išduoti Ukrainos dėl ekonominės naudos. Nes jei ją išduosime, mes išduosime patys save.

„Šiandien daug spekuliuojama dėl to, apie ką Angela Merkel kalbėjo su Vladimiru Putinu. …Noriu labai aiškiai pasakyti: pasitikiu ir tikiu, kad A.Merkel nieko neišdavė. Ji visad ieško išeičių ir ji nieko neparduoda, nes išduoti Ukrainą, Ukrainos žmones šiandien, reikštų išduoti save. Nes po Ukrainos kiti būsime mes“, – sakė D.Grybauskaitė.

Valstybės vadovės teigimu, Lietuva teikia visokeriopą paramą Ukrainai, nes supranta, jei šiuo metu nepadėsime šiai valstybei, agresija gali būti nukreipta ir prieš Baltijos valstybes.

D. Grybauskaitė taip pat susitiko su JAV viceprezidentu D. Baidenu ir aptarė regiono saugumo klausimus bei padėtį Ukrainoje.

„JAV yra strateginė mūsų saugumo ir gynybos partnerė, todėl Lietuva labai vertina šios valstybės paramą ir greitą reakciją į iškilusias grėsmes. Ir toliau bendromis jėgomis stipriname mūsų regiono saugumą“, – sakė Prezidentė.

Prezidentė su JAV viceprezidentu kalbėjo ir apie tarptautinę paramą Ukrainai. Lietuvos vadovės teigimu, Ukraina atremia atvirą karinį puolimą, todėl jai reikalinga visokeriopa Vakarų šalių parama.

Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos pranešimus

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė