Uostamiestį nušvies pirmasis „Šviesų festivalis“ (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Siekiant pagyvinti tamsųjį periodą, naujai ir įmantriai pristatyti Lietuvos ir Klaipėdos istorinius įvykius, patrauklia forma supažindinti miestelėnus ir Klaipėdos svečius su uostamiesčio architektūra, šiandien ir rytoj, vasario 6–7 dienomis, rengiamas pirmasis Klaipėdos „Šviesų festivalis“.

Viskas prasidės nuo ryškios ir triukšmingos eisenos  – miesto meno kolektyvų nariai, pasipuošę šviečiančia atributika, žygiuos per visą senamiestį.

Viena pagrindinių pirmojo savaitgalio projekcijų bus rodoma ant „Žvejų baro“ pastato, esančio Kurpių g. 8. Specialiai sukurta vaizdo išvestis kvies keliauti po Klaipėdos senamiesčio istoriją. Turgaus gatvės pastatus iš žiemos miego žadins spalvingos ir gausios apšvietos, o Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto stadione iškils šviečianti reginys „Spalvų švyturys“. Ant Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro vidinės sienos bus rodomas šviesos ir garso kūrinys „Paskutinis bastionas“. Teatro aikštę papuoš tik ypatingomis progomis įžiebiamos Dramos teatro fasado apšvietimas, Danės krantinę ties Žvejų g. 2, nušvies žibančios burės.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro meno kiemą papuoš žibintų dangus, kurį sukūrė Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos mokytojai ir moksleiviai. Dienovidžio aikštėje, 19 val. prasidės „Šviesos misterija“ – šviesos gimimas tamsos ir dūmų chaose.

Renginio sumanytojai kvietė jungtis į naktines „Šviesų festivalio“ ekskursijas ir sako nustebę dėl itin didelio susidomėjimo – į šį savaitgalį suplanuotus pasivaikščiojimus su gidu vietų jau nebėra. Todėl tokius nutarta surengti ir kitą savaitgalį, vasario 14–15 kai šviesos projektais bus kuriamos „Meilės eilės artimui ir Tėvynei.“

„Esame maloniai nustebinti tokio didelio susidomėjimo naktinėmis ekskursijomis. Į vasario 6 ir 7 dienų pasivaikščiojimus vietų jau nebėra, tačiau atsižvelgdami į žmonių pageidavimus, ekskursijas rengsime ir kitą savaitgalį – vasario 14 ir 15 dienomis. Į jas visų pirma pakvietėme tuos, kurie registravosi į šio savaitgalio ekskursijas, tačiau nebetilpo“, – sako projektų koordinatorė Živilė Putnienė.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė