Buvęs NATO vadovas mano, kad Rusijos kitas taikinys gali būti Baltijos šalys (6)

grybauskaite-rasmunsenas-NATO-lrp-lt-nuotr-K100Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gali surengti hibridinę ataką prieš Baltijos šalis, kad patikrintų, ar NATO mobilizuosis prieš tokį žingsnį, perspėjo buvęs Aljanso vadovas Andersas Foghas Rasmusenas.

Interviu britų dienraščiui „The Telegraph“, danų politikas sakė, kad V. Putinas turi pavojingų ambicijų ne vien Ukrainoje, kur vyriausybės pajėgos kaunasi su Maskvos remiamais prorusiškais separatistais, bet tikriausiai yra nusiteikęs išmėginti Vakarų valstybių ryžtą Baltijos šalyse.

Pasak A. F. Rasmuseno, Kremliaus tikrasis tikslas yra sugriauti solidarumą tarp NATO šalių ir atkurti Rusijos dominavimą Rytų Europoje.

„Čia svarbiausia ne Ukraina. Putinas nori atkurti Rusijos anksčiau turėtą didžiosios galybės statusą“, – jis sakė „The Telegraph“.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

6 komentarai

 1. pons:

  Nu teip. Tanku ir visokio gerio prisiveze Lietuvon, shtaba ikurs. O ruskai vis nepuola ir nepuola….tai dabar per spauda ir televizoriu, rusams pirstu rodo kur reiktu taikyt, bo anie musiet nesupranta? Cia ironija buvo :-(. Is tiesu gaila, kad nekalbama apie taika ir draugyste tarp tautu ir zmoniu.

  • Pikc:

   Jargau, ar čia neįtikėtinas naivumas, ar tiesiog dar vienas koloradas atropojo? Kacapstanas mąsto tik dviem kategorijom – arba bijo jie, arba jų. Viskas. Jeigu bijo jie, tai sėdi ramiai, apsimeta normaliais ir laukia progos, o jeigu patys nejaučia baimės – reiškia, galima eiti gąsdinti kitus. Svaigimus apie “taiką ir draugystę” jie supranta vienareikšmiškai – bijo JŲ. Tad atitinkamai ir elgsis. Gi ten kaip buvo mongolų ulusas, taip ir liko – mąstymo lygyje niekas nepasikeitė.

 2. Kemblys:

  Rusiški (rus. ‘ruskie’) negali visų karinių jėgų skirti Ukrainai ar Baltijos valstybėms. Jie valdo milžinišką Žemės plotą ir prarastų kitas žemes, jei kariuomenę sutelktų Europoje. Rusiški nėra stiprūs, kad jų bijoti, bet nėra silpni, kad su jais nesiskaityti (kažkurio rusiško karininko mintis). Branduoliniais ginklais nėra prasmės švaistytis, kol jiems patiems nekilo grėsmė. Manau, kad Krymą užėmė, prieš skaldydami ‘rusiją’ į 8-9 valstybes. Dabar jie darys nuolaidas dėl Ukrainos ir JAV pavyzdžiu kurs sudėtinę valstybę, t.y. prašys amerikonų patarimų ir pagalbos. Didžiausia jų bėda, kad neturi pasaulėžiūros, kuri vienytų juos pačius iš vidaus, kai galų gale ‘komunistai’ suvokė ‘marksizmo-leninizmo’ beprasmiškumą.

 3. Taip, Putinas galėjo turėti tikslą išmėginti Vakarų šalių ryžtą dėl Baltijos šalių. Bet tuo jau gavo galimybę įsitikinti – Vakarai, NATO tokį ryžtą, solidarumą pademonstravo pakankamai ir toliau planingai stiprina Baltijos šalių, Lenkijos, kitų NATO šalių gynybą visu rimtu. Tad Rusija, matyt, kol kas tenkinsis karo židinio palaikymu Ukrainoje, suprato kuo Rusijai pakviptų paties NATO užkabinimas…

 4. LosAngeles:

  Pliurpalai… Eilinis konflikto eskalavimas. Kazkam tai naudinga, tai ir loja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė