Berlyno kino festivalyje – lietuviški vardai (0)

A.Kavaites filmas.SangaileVasario 5 d. prasidėjusiame 65-ajame Berlyno kino festivalyje kino bendruomenės akys kryps ir į Lietuvą. Festivalio programoje „Panorama“ bus rodomas filmas „Sangailė“, kurio režisierė Alantė Kavaitė buvo apdovanota už geriausią režisūrą Sundance kino festivalyje, JAV. Berlyne įvyks filmo europinė premjera.

Ne ką mažiau dėmesio sulauks ir „Sangailėje“ vieną pagrindinių vaidmenų atlikusi aktorė Aistė Diržiūtė. Ji tapo pirmąja aktore iš Lietuvos, atrinkta į tarptautinės programos „European Shooting Stars“, skirtos kylančioms Europos kino žvaigždėms, finalinį dešimtuką. Kartu su kitais programos nariais Berlyno kino festivalio metu ji bus pristatyta tarptautinei kino bendruomenei, žiniasklaidai ir publikai, jai bus įteiktas „Shooting Star“ apdovanojimas.

Vaikams ir jaunimui skirtoje festivalio programoje „Generation 14 plus“ bus rodomas JAV gyvenančio lietuvių kilmės režisieriaus Tomo Vengrio trumpametražis filmas „Squirrel“.

Greta festivalio vykstančioje Europos filmų mugėje penktus metus veiks Lietuvos stendas. Kaip ir kasmet kino profesionalams iš viso pasaulio bus pristatoma Lietuvos kinematografija, teikiama informacija apie galimybę filmuoti Lietuvoje bei pasinaudoti mokestine lengvata kinui. Lietuvai išskirtinis dėmesys bus skiriamas ir Europos filmų mugės metu vykstančiame bendros kino gamybos renginyje. Šiemet Lietuva yra viena iš 10 šalių, kuri kino profesionalams bus pristatoma kaip užsienio kino produkcijos kūrimui palanki šalis, remianti bendrą kino gamybą, galinti pasiūlyti patrauklias filmavimo sąlygas bei mokestinę paskatą kino gamybai.

Kino mugės metu taip pat vyks Vokietijos „Kūrybiškos Europos“ „MEDIA“ biurų organizuojamas koprodukcijos renginys, skirtas „MEDIA“ finansavimą gavusioms įmonėms. Renginyje atrinktas dalyvauti režisierius Arūnas Matelis su projektu „Gladiatoriai. Kita planeta“, kuris „MEDIA“ finansavimo konkursuose pelnė aukščiausius įvertinimus tarp dokumentikos projektų.

Kasmetiniame festivalio metu vykstančiame pradedantiesiems kino kūrėjams skirtame renginyje „Berlinale Talents“ dalyvaus trys lietuviai: prodiuseris Paulius Juočeris, režisierė ir prodiuserė Domantė Urmonaitė ir režisierė bei scenaristė Gabrielė Urbonaitė. Pastarosios projektas „Back“ yra atrinktas į „Berlinale Talents“ trumpametražių filmų vystymo programą.

Apie Berlyno kino festivalį ir kino mugę

Tarptautinis Berlyno kino festivalis yra vienas seniausių ir reikšmingiausių kino renginių Europoje ir pasaulyje. Berlyno kino festivalio metu kasmet vykstanti Europos filmų mugė yra vienas svarbiausių ir didžiausių šio pobūdžio renginių pasaulyje. Renginio metu šalys ir kino srityje veikiančios įmonės pristato savo produkciją ir paslaugas mugėje bei specialiose filmų peržiūrose, rengia susitikimus.

Lietuvos stendą Europos kino mugėje bei Lietuvos pristatymą bendros kino gamybos renginyje organizuoja Lietuvos kino centras. Kino centras iš dalies parėmė filmo „Sangailė“ gamybą bei pristatymą Berlyno kino festivalyje ir pasiūlė A. Diržiūtės kandidatūrą „Shooting Stars“ programai.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė