A. Butkevičius: SGD terminalas Klaipėdoje atveria naujas galimybes visam Baltijos regionui (0)

„Independence“ | emin.lt nuotr.

„Independence“ | emin.lt nuotr.

„SGD terminalui keliamas tikslas tapti efektyviausiai valdomu ir patikimai eksploatuojamu terminalu. Tam, kad tai būtų pasiekta, 2015 metais didžiausias dėmesys bus skiriamas eksploatacijos procesų diegimui ir personalo kvalifikacijos kėlimui“, – penktadienį Klaipėdoje vykusio Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimo komisijos posėdyje pažymėjo šios komisijos pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius, prabrėždamas, kad šiemet SGD terminalo projektas pripažintas metų projektu Europoje.

Vyriausybės vadovas su komisijos nariai lankėsi ir pačiame terminale, kuris savo veiklą pradėjo praėjusių metų pabaigoje. Posėdyje aptarti SGD projekto įgyvendinimo 2014 m. rezultatai, tolesnis jo vystymas ir perspektyvos, SGD paskirstymo stoties projekto įgyvendinimo eiga.

Taip pat aptarta magistralinio dujotiekio Klaipėda–Kuršėnai statybos, kuri vyksta sklandžiai pagal grafiką, eiga – dujotiekio eksploatacijos pradžia numatyta jau šių metų pabaigoje. Šio projekto įgyvendinimas leis diversifikuoti dujų tiekimo šaltinius Baltijos šalių regione, užtikrinti gamtinių dujų tiekimo saugumą, sudarys sąlygas išnaudoti visus SGD terminalo Klaipėdoje pajėgumus ir padidins perdavimo sistemos patikimumą.

Pasak Vyriausybės vadovo, SGD terminalas Klaipėdoje atveria naujas galimybes Baltijos regionui, jau sėkmingai vyksta dujų eksportavimas į Estiją.

„Prognozuojant netolimos ateities per terminalą tiekiamų dujų kainų perspektyvas, tikėtina, kad jos bus itin patrauklios. Todėl labai svarbu, kad ir kaimyninė Latvija kuo greičiau atvertų trijų šalių prieigą dujų rinkoje“, – sakė premjeras.

Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimo komisijos posėdyje bendrovės LITGAS atstovai informavo apie darbus, atliktus nuo terminalo veiklos pradžios, suskystintųjų gamtinių dujų tiekimo veiklą ir perspektyvas.

Šiemet SGD terminalo pajėgumai turėtų siekti 1 mlrd. kubinių metrų suskystintųjų gamtinių dujų, vėliau – 4 mlrd. m3.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė