Ukrainos atsigavimui būtinos esminės reformos (0)

Prezidentūros nuotr.

Prezidentūros nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ukrainos vyriausybės atstovų, atsakingų už eurointegracijos procesų įgyvendinimą, delegacija. Susitikime aptartos Ukrainos žmonių gerovei svarbios reformos, pasidalinta Lietuvos eurointegracijos patirtimi.

Tai pirmasis tokios apimties Ukrainos vyriausybės atstovų, viceministrų ir aukštų pareigūnų vizitas Lietuvoje, kurio tikslas iš arti susipažinti su mūsų šalies patirtimi įgyvendinant europines reformas.

Valstybės vadovės teigimu, Ukrainos vyriausybei tenka svarbiausias uždavinys – atremti išorinę agresiją ir užtikrinti šalies saugumą, taip pat stabilizuoti politinę bei ekonominę padėtį. Svarbu ryžtingai ir kompleksiškai įgyvendinti karinę reformą, užtikrinti teisinės sistemos, teismų ir teisėtvarkos nepriklausomumą, įveikti korupciją.

„Reformos – Ukrainos gerovės pagrindas. Valdžios institucijos, šalies įstatymai ir teismai privalo tarnauti Ukrainos žmonėms. Tačiau plačiai išvešėjusi korupcija yra didžiausia kliūtis, kuri stabdo reformų procesą. Būtina sparčiai įgyvendinti antikorupcijos įstatymus ir ugdyti visuomenės nepakantumą sukčiavimui, neskaidriems politikos ir verslo santykiams“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, Ukraina turi taip pat tęsti ir kitas šalies modernizavimui būtinas reformas – įvykdyti prokuratūros, valstybinių institucijų ir viešojo administravimo pertvarką, sukurti palankią aplinką verslui, reformuoti energetikos sektorių ir stiprinti šalies energetinį savarankiškumą.

Prezidentės teigimu, konstitucinės ir rinkimų reformos sustiprins demokratinę sistemą, užtikrins geresnį atstovavimą Ukrainos piliečių interesams ir įneš daugiau skaidrumo politiniame šalies gyvenime.

Reformų, europietiškų normų ir standartų įgyvendinimas, valstybės vadovės teigimu, padėtų išspręsti šalies ekonomines problemas, paskatintų verslo plėtrą ir prekybą su užsienio šalimis, pritrauktų daugiau investicijų, prisidėtų kuriant demokratijos ir skaidrumo principais pagrįstą Ukrainos ateitį.

Susitikime taip pat pabrėžta, jog labai svarbu išmintingai ir skaidriai panaudoti Ukrainai teikiamą tarptautinę paramą, nukreipiant finansines lėšas į ekonomikos, šalies administracinių pajėgumų stiprinimą, reformų įgyvendinimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė