Lietuva kviečia studijuoti ukrainiečius, tam skirta apie 290 tūkst. eurų (0)

Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje nuotr.

Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje nuotr.

Lietuva skirs papildomą paramą ukrainiečiams, kurie norės atvykti ir studijuoti magistrantūros studijų programose Lietuvoje. Valstybės biudžete ukrainiečių studijoms jau numatyta skirti apie 290 tūkst. eurų (1 mln. litų). Jiems planuojamos skirti stipendijos ir išmokos studijų kainai padengti.

Ukrainiečių jaunuolių galimybes studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose šiandien ministerijoje aptarė Ukrainos švietimo ir mokslo viceministras Maksimas Striha (Maksym Striha) ir Lietuvos švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus.

Viceministras M. Striha pasidžiaugė Lietuvos suteikiama parama jaunuoliams iš karo alinamos šalies. Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija ketina atrinkti ir ukrainiečiams pasiūlyti studijų sritis, kuriose jie galėtų rinktis konkrečias magistro studijas anglų kalba. Ukrainos švietimo ir mokslo viceministro pageidavimu, bus svarstoma galimybė priimti mažiau studentų, tačiau apmokėti jiems ir pragyvenimo išlaidas.

Per susitikimą taip pat buvo aptartas tarpžinybinės dvišalio bendradarbiavimo programos mokslo ir technologijų srityje pratęsimas, kadangi  2015 m. 1 ketvirtyje  numatytas naujo konkurso paskelbimas dėl dvišalių mokslinių tyrimų projektų finansavimo 2017–2018 metais. Ukrainos viceministras pakvietė Lietuvos mokslininkus  kartu su Ukrainos mokslininkais teikti paraiškas naujiems Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ konkursams.

Vėliau M. Striha kartu su Švietimo ir mokslo ministerijos kancleriu Dainiumi Numgaudžiu lankėsi Vilniaus lietuvių namuose, susitiko su tenai gyvenančiais ir besimokančiais ukrainiečių vaikais. Šie vaikai kartu su mokytojais yra atvykę iš Ukrainos sričių, kenčiančių nuo karo. Lietuva vaikams suteikė humanitarinę pagalbą – organizavo jų mokymą ir apgyvendinimą Vilniuje.

Viceministras M. Striha taip pat apsilankė parodoje „Studijos 2015“, vykstančioje Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Ukrainos švietimo ir mokslo viceministras M. Striha kartu su kolegomis dalyvavo šiandien Vilniuje vykusiame Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo Europos integracijos klausimais komisijos vienuoliktajame posėdyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė