Neeilinės Seimo sesijos nebus (5)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Seimo opozicijai nepavyko sušaukti neeilinės Seimo sesijos. Parlamentarui Jonui Varkalai atsiėmus savo parašą, jų nepakanka sesijai inicijuoti. Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad neeilinės sesijos klausimas nebus svarstomas.

Buvo siūloma atlikti parlamentinį tyrimą dėl Darbo partijos rinkimų finansavimo,  paspartinti „Tvarkos ir teisingumo“ nario Rimo Ručio teisinės neliečiamybės panaikinimo procedūrą, išreikšti paramą Ukrainai ir kita.

Eilinė Seimo pavasario sesija turėtų prasidėti kovo 10 dieną.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Šešėlinės vyriausybės socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys piktinasi valdančiosios koalicijos pastangomis sužlugdyti neeilinę Seimo sesiją, kurios metu būtų sprendžiami visuomenei aktualūs klausimai dėl šeimų, gyvenančių Norvegijoje, vaikų padėties. Taip pat Seimas ir Vyriausybė nedelsdami turi reaguoti į viešumoje plačiai aptariamas problemas dėl tam tikrų Norvegijos institucijų veiksmų atimant vaikus iš imigrantų šeimų. Siekiant išsiaiškinti, ką Lietuvos valdžios institucijų atstovai ruošiasi daryti, kad padėtų lietuvių šeimoms, į sesijos darbotvarkę buvo įtraukti paklausimai ministrams A. Pabedinskienei ir L. Linkevičiui. Į darbotvarkę taip pat buvo įtrauktas nutarimas, kuris susidariusią situaciją būtų padėjęs išspręsti teisiniu keliu.

Nutarimu buvo siekiama raginti Vyriausybę ir jai pavaldžias institucijas aktyviai ginti iš tėvų paimtus nepilnamečius Lietuvos piliečius visomis įmanomomis teisinėmis priemonėmis. Taip pat įpareigoti Vyriausybę sukurti teisinį mechanizmą, kuris leistų nedelsiant reaguoti nepilnamečių Lietuvos piliečių paėmimo iš tėvų atvejais. Prireikus parengti įstatymų pataisas, projektus ar Vyriausybės nutarimus, kurie sukurtų veikimo galimybę atitinkamose situacijose. Nutarimas būtų įpareigojęs Vyriausybę pradėti diskusiją šiais klausimais Europos Sąjungos (ES) institucijose ir inicijuoti atitinkamus pakeitimus ES teisėje, kurie sudarytų galimybę ginti nepilnamečių ES piliečių, esančių Norvegijos karalystės teritorijoje, teises.

Valdantieji nesiėmė spręsti ir sanatorijos „Pušyno kelias“ likimo, kur vertingas reabilitacijos paslaugas gauna būtent vaikai, nes tai yra vienintelis vaikų reabilitacijos centras Vilniaus regione, renovuotas už 3 mln. Lt (apie 868,86 tūkst. eurų). Šias paslaugas ketinama iškelti į Druskininkus ir sanatorijos patalpose įkurti Vaiko raidos centrą. Pasak R. J. Dagio, kaip teigia gausus būrys tėvų ir gydytojų, tai daroma, kad savo laiku Žvėryne nebuvo pastatytas Vaiko raidos centras, o jam numatytą žemės sklypą ruošiamasi parduoti. Seimo TS-LKD frakcija į artimiausią frakcijos posėdį ketina pakviesti sveikatos apsaugos ministrę Rimantę Šalaševičiūtę, kad ši paaiškintų planus dėl sanatorijos ateities.

„Seimo nariui Jonui Varkalai atsiėmus parašą dėl neeilinės Seimo sesijos sušaukimo, netekome galimybės apsvarstyti visuomenei opių problemų. Keista, kad jautrumą vaikams demonstruojantis Seimo narys J. Varkala, tokio pat jautrumo nepademonstravo ir šiuo atveju. Priešingai – panaikino galimybę juridiniu keliu išspręsti daugeliui šeimų rūpimus klausimus“, – sakė Seimo narys R. J. Dagys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė