Ventos krašto legendos sugulė į knygą (0)

Ventos legendosVentos krašte, kaip ir visoje Lietuvoje, nuo seno žmonės kūrė įvairius padavimus, legendas, pasakas. Ventos regioninio parko direkcija išleido knygą „Ventos legendos“ į kurią sudėjo įvairias legendas – nuo seno užrašytas, išlikusias vietinių gyventojų atmintyje, rankraščiuose, taip pat ir literatūriškai perkurtas. Kai kurios legendos sukurtos vietos mokyklų moksleivių bei suaugusių literatų.

Legenda – ir folkloro, ir literatūros žanras. Legendos turinys apibendrina esminius, lemtingus reiškinius. Legendų vaizduojamam pasauliui būdingi fantastiniai, antgamtiniai elementai. Legendai būdingas poetiškas stilius, pakilios intonacijos, apibendrinimo mostas. Jai artimos sakmės ir padavimo žanrai. Lietuvių tautosakoje daugiausia legendų yra apie dievo, šventųjų keliones po žemę, jų bendravimą su žmonėmis. Populiarūs legendų personažai – angelai ir velniai.

„Jau seniai norėjome surinkti ir išleisti Ventos krašto sakmes ir padavimus, jų yra labai daug. Aišku, „Ventos legendos“ jokiu būdu nepretenduoja į išsamų Ventos krašto padavimų ir sakmių rinkinį. Ši knyga tebūnie nedidelis bandymas pristatyti skaitytojams Pasakiškąją Ventos žemę. Ir tai – toli gražu ne visas Ventos kraštas, o tik pasakojimai apie Ventos regioniniame parke esančias vietoves.

Ventos regioninio parko direkcija kelis kartus buvo paskelbusi sakmių ir poezijos apie Ventą konkursus. Smagu, kad daug vaikų (ir suaugusiųjų) dalyvavo šiuose konkursuose. Kai kurie jų kūriniai skelbiami šiame rinkinyje. Legendos įvairios – ir apie Viekšnių bei Akmenės miestų, taip pat piliakalnių ir Virvytės upės atsiradimą, apie užburtus lobius bei vaiduoklius, laumes, apie Viekšnių kraštui būdingas šventąsias pušis, netgi apie dinozaurus bei slibinus… “ – sakė Ventos regioninio parko direktorius Andrius Almanis.

Vasario mėnesį knyga bus pristatoma vietos bendruomenėms, visuomenei. Šios knygos leidyba iš dalies buvo finansuota Lietuvos kultūros tarybos.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė