Rūpestis Kuršių nerijos miškais perduodamas Kretingos miškų urėdijai (0)

Raganų kalnas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Raganų kalnas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Siekdama užtikrinti, kad Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) teritorijoje esantys valstybinės reikšmės miškai būtų tinkamai tvarkomi, prižiūrimi ir saugomi, Vyriausybė Aplinkos ministerijos siūlymu nutarė nuo balandžio 1 d. perduoti šiuos miškus valdyti patikėjimo teise Kretingos miškų urėdijai.

Po praėjusį pavasarį KNNP teritorijoje kilusio didelio miškų gaisro patikrinimą atlikusios specialios Aplinkos ministerijos komisijos nustatė, kad parko direkcija neužtikrino reikiamos miškų priešgaisrinės apsaugos. Jos pasiūlė pagal visų kitų šalies nacionalinių parkų praktiką šiuos miškus perduoti valdyti miškų urėdijai, kuri yra pajėgesnė išlaikyti ir organizuoti miškų priešgaisrinę sistemą.

KNNP teritorijoje, kuri apima ne tik Neringos savivaldybę, bet ir dalį Klaipėdos miesto savivaldybės, yra 8,1 tūkst. ha valstybinės reikšmės miškų. Patikėjimo teise Kretingos miškų urėdijai pirmiausi bus perduota 6,56 tūkst. ha – tie valstybinės reikšmės miškai, kuriems atlikti kadastriniai matavimai ir kurie įregistruoti Nekilnojamojo turto registre. Likusieji bus perduoti užbaigus šiuo metu atliekamus kadastrinius matavimus ir įregistravus juos Nekilnojamojo turto registre.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė