Minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena (video) (0)

CaptureTarptautinės vėžio kontrolės organizacijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva, vasario 4-oji paskelbta Pasauline kovos su vėžiu diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į vėžio profilaktikos ir ankstyvosios diagnostikos svarbą, į neužkrečiamųjų ligų prevenciją, fiziniės veiklos ir sveiko gyvenimo būdo įtaką, užkertant kelią pavojų žmogaus gyvybei keliantiems onkologiniams susirgimams.

Šių metų iškelti tikslai: sveiko gyvenimo būdo pasirinkimas, ankstyvos diagnozės nustatymas, gydymo prieinamumas kiekvienam, gyvenimo kokybės pagerinimas sergant.

Lietuvoje kasmet nustatoma apie 18 tūkst. naujų susirgimų onkologinėmis ligomis, o šalyje šiuo metu gyvena maždaug 100 tūkst. žmonių, kurie sirgo ar serga šia liga.

Nacionalinio vėžio instituto atstovai sako, kad gydymo sėkmė priklauso nuo ankstyvos diagnozės ir taikomų pažangių gydymo būdų.

Šiuo metu Lietuvoje yra keturios profilaktinės patikros programos: krūties vėžio, gimdos kaklelio, prostatos ir storosios žarnos vėžio.

Šiandien, vasario 4 dieną, įvyks Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Dangutės Mikutienės spaudos konferencija „Nelikime nuošalyje“, skirta Pasaulinei kovos su vėžiu dienai. Dalyvaus Nacionalinio vėžio instituto direktorius prof. Narimantas Evaldas Samalavičius, Nacionalinio vėžio instituto vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Giedrė Smailytė, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos valdybos narys Gediminas Žižys ir pacientas Algimantas Kančas.

Spaudos konferencijos „Nelikime nuošalyje“ vaizdo įrašas:

httpv://youtu.be/lc77FWKea6I

 

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė