KTU pristatys perspektyviausias studijų programas ir ateities technologijas (0)

KTU nuotr.

KTU nuotr.

Vasario 5-7 d. Vilniuje Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyksiančioje  mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2015“, Kauno technologijos universitetas (KTU) moksleiviams ne tik pristatys naujausias ir perspektyviausias studijų programas, tačiau leis prisiliesti ir prie ateities technologijų.

„Litexpo“ parodų rūmuose rengiamoje XIII parodoje „Studijos 2015“ KTU atstovai patars ir konsultuos, kokių žinių ir gebėjimų reikia, norint studijuoti pasirinktą specialybę, kaip pasirengti studijoms bei kokias karjeros galimybes suteikia įvairios programos.

Kiekvieną iš devynių KTU fakultetų pristatys studentas ir specialistas. Iš eksperto moksleiviai išgirs nuomonę apie karjeros perspektyvas, dėstomus dalykus, praktikos ir gretutinių studijų bei antrojo diplomo galimybes. Studentas papasakos, ką galima fakultete veikti laisvalaikiu, kokios yra studijavimo ir gyvenimo sąlygos.

Parodoje KTU Studentų informacijos centro vadovė Kristina Ukvalbergienė skaitys paskaitą tema „KTU mentorystės programa“, KTU doktorantas ir startuolio „Solid Education“ atstovas Paulius Paškevičius ves seminarą „Žaidimų programavimas. Kaip atrasti savo talentą ir sukurti pirmąjį žaidimą su „Unity“.

KTU Karjeros centro karjeros konsultantė Laura Kuzminienė moksleivius suburs pažintinėse dirbtuvėse  apie karjeros planavimo žingsnius.

KTU studiju mugeje 2015_Kerniaus Ribikausko nuotr_1-K100

KTU studijų mugėje | KTU nuotr.

Karščiausia naujiena – sveikatos informatika

Iš viso parodoje KTU pristatys 61 studijų programą. Be jau įprastų ir populiarių studijų programų, šiais metais čia bus pristatyta puikias karjeros perspektyvas ir solidų atlyginimą garantuojanti naujoji studijų programa sveikatos informatika.

Sveikatos informatika – tai pirmoji jungtinė KTU ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) programa, kurioje bus specializuojamasi į informacinių technologijų taikymą sveikatos srityje. Ši programa yra vienintelė tokia Lietuvoje ir viena iš nedaugelio Baltijos šalyse.

Neseniai su KTU bendradarbiavimo sutartį pasirašiusi JAV sveikatos technologijų įmonė „Intermedix Lietuva“ jau šiandien įdarbintų virš 200 gerai apmokamų šios srities specialistų. Ateityje jų poreikis tiek Lietuvoje, tiek Europoje tik augs.

Dvigubas diplomas ir darbas užsienio kompanijose

Net 39 iš 61 studijų programos dėstomos ir anglų kalba. Pabaigus vieną iš tokių specialybių, bus galima lengviau praverti sparčiai Lietuvoje besikuriančių užsienio kompanijų duris. Šiose programose visada gausu studentų iš užsienio, tad kurso draugai kasdien padės tobulinti užsienio kalbos žinias, pasidalins tarpkultūrine patirtimi.

Toks Universiteto tarptautiškumas moksleiviams suteikia galimybę ne tik įgyti trokštamą specialybę – studijuojant tam tikras studijų programas, galima įgyti ir kitos šalies aukštosios mokyklos diplomą. Viena tokių – projektų vadybos magistro studijų programa. Ją pabaigę studentai gali gauti ir antrą, Vokietijos Dortmundo universiteto, diplomą.

KTU skatina rinktis ir gretutines studijas – pavyzdžiui, informatikos inžineriją studijuojantis jaunuolis, planuojantis ateityje kurti savo IT bendrovę, verslumo ir vadybinių žinių gali pasisemti gretutinėse vadybos studijose.

Nors naujos, tarpdisciplininių žinių reikalaujančios darbo vietos sparčiai skinasi kelią šiandieniniame verslo pasaulyje, tačiau kompetentingų darbuotojų šiose srityse nuolat trūksta. Dėl to KTU, siūlantis ne vieną tokią specialybę, šiais metais parengė ir specialų informacinį leidinį.

Leidinyje kiekvienas moksleivis prie pasirinktos studijų programos galės matyti ne tik kokia potenciali karjera jo lauktų, tačiau ir konkrečias įmones ir organizacijas, kuriose jau dirba kiekvienos KTU studijų programos absolventai.

KTU-K100

KTU nuotr.

Demonstruos ateities technologijas

Visus parodos lankytojus žada nustebinti ir išskirtinis KTU stendas, kuriame pirmą kartą Lietuvoje bus panaudota „LED Kinetic balls“ technologija.

„LED Kinetic balls“ – scenos sprendimas, kuriame naudojamos ant specialių gervių pakabintos spalvas keičiančios šviesos sferos. Jos valdomos kompiuterio ir specialios programinės įrangos, o tai leidžia atlikti daugybę sinchroniškai judančių derinių, sukuriančių nepakartojamą šviesos meną.

Parodoje moksleivius pasitiks aukštojo mokslo ir verslo ekspozicija „Inovacijų alėja“, skirta sudominti jaunimo technologiniais mokslais. Čia KTU pristatys išradimus, kurie netolimoje ateityje bus naudojami kiekvienuose namuose. Prie visų jų gimimo prisidėjo technologinius mokslus kažkada pasirinkę, o vėliau mokslininkais tapę studentai.

Vienas tokių – sparčiai pasaulyje populiarėjantys virtualios realybės akiniai „Oculus Rift“. Jų pagalba kiekvienas Vilniuje vykstančioje parodoje apsilankęs moksleivis galės virtualiai „pasivaikščioti“ po KTU Studentų miestelį. Akinių ir KTU studentų sukurto virtualaus turo pagalba formuojamas stereoskopinis vaizdas leidžia žmogui pajusti jį supančią erdvę.

Valdo veido raumenimis ir gestais

KTU stende taip pat bus pademonstruota mašinytė, valdoma neurokompiuterijos sąsaja, t.y žmogaus veido raumenimis. Neurokopmiuterija jau padeda visiškai paralyžiuotiems žmonėms, leisdama jiems neprarasti bendravimo džiaugsmo su aplinkiniais.

„Inovacijų alėjoje“ bus pristatytas ir didelio susidomėjimo sulaukusi gestais valdoma „Leap Motion“ vartotojo sąsaja. Neseniai prekyboje atsiradęs sensorius „Leap Motion“ leidžia valdyti kompiuterinius žaidimus naudojant žaidėjo rankos judesius.

Viską stebint ore sklandančiam bepiločiui orlaiviui su garso sistema, moksleiviai galės taip pat įsitikinti, kaip veikia pramonės revoliuciją žadantis 3D spausdintuvas.

KTU stendo lankytojams bus siūloma įsiamžinti interaktyviame fotografijos taške „Printagram“. Visi nusifotografavę telefonu, iš karto galės nemokamai atsispausdinti savo nuotraukas ant popieriaus.

Dar viena Universiteto stendo lankytojų laukianti naujoviška pramoga – pasinaudojus „Silkprint“ technologija susikurti ir pasigaminti medvilninius maišelius su KTU atributika.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė