A.Butkevičius vieši Omane, stiprina dvišalius ryšius (0)

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Omano Sultonate susitiko su Valstybės tarybos pirmininku Yahya Mahmoudhu Al-Mantrhri. Susitikime kalbėta apie būtinybę stiprinti dvišalis santykius, skatinti investicijas, aptarti projektai švietimo ir mokslo srityse, premjeras domėjosi regiono aktualijomis.

„Mūsų šalies ekonomika yra viena sparčiausiai augančių Europos Sąjungoje (ES). Šiais metais tapome euro zonos nare, o tai, neabejojame, paskatins dar didesnes užsienio investicijas“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Kaip Lietuvos privalumus premjeras įvardijo strategiškai patrauklią geografinę padėtį, leidžiančią aptarnauti krovinius tarp Rytų ir Vakarų, tarptautinius standartus atitinkančią aukštos kokybės šalies pramonę, išsilavinusią ir kompetentingą darbo jėgą. Be to, Ministras Pirmininkas pažymėjo, kad Lietuva jau šių metų gegužę tikisi pradėti derybas dėl stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją.

Lietuvos premjeras ir Omano Sultonato Valstybės tarybos pirmininkas pasidžiaugė, jog pernai vykęs šios šalies švietimo ministro vizitas į Lietuvą buvo sėkmingas, o konkretūs rezultatai jau pasiekti – mūsų šalis šiemet laukia pirmųjų studentų iš Omano, galėsiančių dalyvauti studentų mainų programoje.

Siekiant stiprinti kultūrinius ryšius, 2016 metais Lietuvoje bus organizuojamos Omano dienos. Premjero teigimu, tai labai sveikintina iniciatyva, leisianti mūsų visuomenei artimiausi susipažinti su Omano tradicijomis.

Susitikime taip pat kalbėta apie galimybę įkurti tarpparlamentinę bendradarbiavimo grupę tarp Omano ir Lietuvos, kuri dar labiau sustiprintų dvišalius ryšius.

Trečiadienį Ministras Pirmininkas A.Butkevičius pasirašys bendrą Lietuvos Respublikos ir Omano Sultonato komunikatą dėl bendradarbiavimo. Pasak A. Butkevičiaus, Lietuvai svarbus ryšys su Omanu, kuris gali paskatinti ir bendradarbiavimą su Iranu.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė