URM medaliu už nuopelnus diplomatinėje tarnyboje apdovanotas ambasadorius P. Vaitiekūnas (0)

VRM nuotr.

VRM nuotr.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 2 dieną už ilgametį pasiaukojamą darbą Lietuvos diplomatinėje tarnyboje Užsienio reikalų ministerijos medaliu „Už nuopelnus Lietuvos Respublikos diplomatinėje tarnyboje“ apdovanojo ambasadorių Petrą Vaitiekūną.

Pasak P. Vaitiekūno, darbai Ukrainoje dar nebaigti, o šis apdovanojimas – už Lietuvos poziciją Ukrainos atžvilgiu, kuri yra aiški ir teisinga.

P. Vaitiekūnas – Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras, buvęs užsienio reikalų ministras

(2006–2008 m.), yra dirbęs Lietuvos ambasadoriumi Baltarusijoje ir Latvijoje, 2010–2014 m. atstovavo Lietuvai Ukrainoje.

Dirbdamas Ukrainoje, P. Vaitiekūnas daug dėmesio skyrė šios šalies europinės integracijos klausimams, Ukrainos europietiškos tapatybės ugdymui, aktyviai dalyvavo Kijeve ir Ukrainos regionuose vykstančiuose susitikimuose su visuomene, jaunimu, daug dėmesio skyrė Lietuvos patirties integruojantis į ES perdavimui, organizavo originalias kultūrines ir visuomenines akcijas.

P. Vaitiekūnas itin daug dėmesio skyrė Lietuvos paveldo Ukrainoje įamžinimui: pagerbtas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų, įžymių karvedžių, kultūros ir visuomenės veikėjų atminimas, atidengtos atminimo lentos, išleisti leidiniai ukrainiečių kalba apie bendrus istorijos įvykius ir asmenybes. P. Vaitiekūno iniciatyva suburtas neformalus Lietuvos laisvės draugų klubas, vienijantis ukrainiečius, aktyviai dalyvavusius remiant Lietuvos nepriklausomybės siekius 1990–1991 metais.

P. Vaitiekūno profesionalumas, geras situacijos išmanymas, per ilgą diplomatinės tarnybos laikotarpį sukaupta patirtis tapo nepakeičiami sudėtingu laikotarpiu Ukrainoje 2013 m. pabaigoje – 2014 metais. P. Vaitiekūnas inicijavo ES ambasadorių stebėtojų misiją Kryme, Rusijai vykdant agresiją prieš Ukrainos teritorinį vientisumą, suverenitetą ir nepriklausomybę. Kelias savaites Lietuvos ambasadorius, dirbdamas Kryme, buvo vienintelis ES diplomatas okupuotame regione, iš kurio teikė objektyvią informaciją apie Rusijos veiksmus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė