Konservatoriai Seimui teikia rezoliuciją dėl Rusijos agresijos Ukrainoje (0)

Ukrainos kariai | „Golos ukraini“, O. Klimenko nuotr.

Ukrainos kariai | „Golos ukraini“, O. Klimenko nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai įregistravo Seimo rezoliuciją „Dėl Rusijos agresijos ir teroristinių organizacijų Ukrainoje statuso“ (Nr. XIIP-2742), kuria siūlo pripažinti, jog Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų ir jos kontroliuojamų ginkluotų grupuočių veiksmai Ukrainos teritorijoje yra atvira agresija, užtraukianti pasekmes, numatytas 1974-ųjų Jungtinių Tautų rezoliucijoje ir JT Chartijoje.

Europos Sąjungai ir visai tarptautinei bendruomenei rekomenduojama išplėsti sankcijų Rusijai apimtį, o asmenys, atsakingi už Volnovachos, Mariupolio apšaudymo ir kitus į civilius nukreiptus teroristinius išpuolius, būtų teisiami Hagos tribunolo teisme dėl nusikaltimų prieš žmoniškumą.

Seimo narių manymu, vienintelė išeitis atkurti taiką ir saugumą Rusijos Federacijos okupuotoje Ukrainos teritorijoje yra grįžimas prie Minsko susitarimų, Rusijos Federacijai išvedant ginkluotąsias pajėgas iš okupuotų Ukrainos teritorijos dalių ir atitraukiant jas iš Ukrainos pasienio.

Rezoliucija siūloma Lietuvos Respublikos Prezidentui ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei vadovautis šios rezoliucijos nuostatomis įgyvendinant Lietuvos užsienio politiką, taip pat siekti, kad jų būtų laikomasi nustatant ir įgyvendinant Europos Sąjungos bendrąją užsienio politiką, sprendžiant tarptautinio saugumo ir žmogaus teisių klausimus Jungtinėse Tautose, NATO, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje, Europos Taryboje ir kitose tarptautinėse organizacijose.

Rezoliuciją pasirašė Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Andrius Kubilius ir nariai Audronius Ažubalis, Vilija Aleknaitė-Abramikienė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė