Prie Norvegijos ambasados rengiama palaikymo akciją „Aš esu Gabrielius“ (10)

dagbladet.no nuotr.

dagbladet.no nuotr.

Vasario 3 d. 12 val. Vilniuje prie Norvegijos ambasados (K. Kalinausko g. 24, Vilnius) visuomenininkai rengia paramos akcija „Aš esu Gabrielius“ skirta palaikyti Lietuvos piliečiui Gabrieliui Bumbuliui ir jo artimiesiems.

Žiniasklaidai išplatinus žinią, kad Švedijoje sulaikytas nepilnametis Lietuvos Respublikos pilietis Gabrielius buvo perduotas ne Lietuvai, o Norvegijai, kurioje jis buvo vaiko teisių tarnybos paimtas iš šioje šalyje gyvenančių jo tėvų ir perduotas laikinai Norvegijos piliečių globai, politikai ir visuomenė susirūpino kodėl Lietuvos valdžia negina savo šalies piliečių.

Kai kurie Lietuvos politikai paragino atsakingas valdžios institucijas nedelsiant imti visų reikiamų teisinių ir diplomatinių priemonių siekiant apginti Lietuvos piliečių teises. Visuomenininkai paskelbė Lietuvos valdžios institucijoms adresuotą peticiją, kurioje primena, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 13 straipsniu: „Lietuvos valstybė globoja savo piliečius užsienyje. Draudžiama išduoti Lietuvos Respublikos pilietį kitai valstybei, jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinė sutartis nenustato kitaip.“ 

Priminę, kad Lietuva su Švedija yra pasirašiusi bendradarbiavimo vaiko teisių apsaugos srityje sutartis ir perspėję, kad vaiko grąžinimas ne Lietuvai, o laikiniems globėjams Norvegijoje, galimai šią sutartį pažeidžia visuomenininkai reikalauja grąžinti vaiką į Lietuvą leisti jam gyventi su savo šeima.

Peticiją galima rasti ir pasirašyti ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

10 komentarų

 1. taip:

  NEZINAU, TIESIOG NEITIKETINA ISTORIJA. TA VISA AMBASADA ATLEIST PO VELNIU KARTU SU VISA UZSIENIO MINISTERIJA, O DEL NORVEGIJOS IR SVEDIJOS KREIPTIS I TARTAUTINIUS TEISMUS SU GRUPINIU AUKU IESKINIU REIKALAUJANT NE TIK GRAZINT VAIKUS BET IR ATLYGINT MORALINES ZALAS IR PAREIKALAUT KOKIU 100 MILIJARDU. TIK I TOKIUS IESKINIUS TIE ISHSIGIMELIAI SUREAGUOTU IR KAZKA KEISTU.

 2. Jolanta:

  Pritariu, būtina imtis kuo skubesnių priemonių ir visiems vienytis, užtenka būti avinų banda! turi atsakyti valdžios institucijos ir atsakingi asmenys kodėl Lietuvos piliečiai – mūsų vaikai! atiduodami kitos šalies savivalei, – tai ne kas kita, kaip prekyba žmonėmis. Peržengtos visos žmoniškumo ribos, kiek galima? kai Ukrainoje žūsta vaikai, mūsų valdžiažmogiai labai jautrūs, o kai mūsų pačių vaikus grobia, norėdami pasigerinti genofondą, užsimerkiama – o kaip jaučiasi mūsų tėvai ar pagalvojot? tai visų mūsų vaikai, mūsų turtas! kreiptis į tarptautinius teismus, kelti bylas Norvegijai ir Švedijai (pastarąjai už sutarties sulaužymą) ir dėti visas pastangas, kad tai nepasikartotų, nes Indijos, Rusijos, Lenkijos pavyzdžiai rodo, kad vaikų grobikai nėra visagaliai

  • Anoniminis bailys:

   Pala, sekundę…
   O kokiu oficialiu pagrindu tas vaikas paimtas? Jei už tai, už ką ir iš norvegų vaikai paimami, tai kur problema? Tada tiesiog teisiniu būdu išsireikalaut piliečio gražinimo į tėvynę reikia (kas jau yra mūsų teisininkų darbas – suderint grįžimą ir perduot sprendimo priėmimą lietuviams). O jeigu čia to vaiko niekam oficialiai nereikia, tai juo pasirūpins ten.
   Mes norim, kad musulmonai vakarų šalyse elgtųsi kaip vakarų šalyse priimta, tačiau analogiškoje situacijoje patys nenorim laikytis kitoje šalyje galiojančių įstatymų? Labai jau veidmainiškai skamba…

   • ruta:

    Kur jus matote musulmonu analogiska situacija ?Ar lyginate satyra su vaiku , tai jus ligonys .

    • Anoniminis bailys:

     Ačiū už rūpestį, bet sveikata nesiskundžiu. Kurios srities daktarė esate?

     Aš turiu omeny žmones, kurie piktinasi musulmonais, atvažiavusiais į vakarus ir savo bendruomenėse gyvenančius pagal savo įstatymus, pradedant veidą dengiančiais drabužiais, baigiant šariato įstatymais ir pažodiniu Korano skaitymu. Tada visi teisybės ieškotojai sako, kad jie atvažiavo gyvent į kitą šalį ir turi gyvent pagal jos įstatymus.

     Dabar kita situacija: jauna šeima iš Lietuvos išvažiuoja gyvent į Norvegiją ir ten augina vaiką taip, kaip įpratę čia. Jei teisingai supratau, jie paliko vaiką namuose vieną kažkokiam laikui. Taip, kaip pas mus priimta, o pagal Norvegijos įstatymus yra žalinga vaikui ir t.t. Ir visi mūsų teisybės ieškotojai puolė ginti mažojo G.B.

     Ir arba šie žmonės nesupranta, ką daro, ir tai yra problema, arba jie supranta, ką daro ir tai yra dar didesnė problema.

 3. ruta:

  Keista butu noreti is sovietines represines sistemos uoliu funkcionieriu , supratimo ir pagalbos , jie gi tik isverte kaili , o mentalitetas tai liko sovietinis , jie nesupranta nei demokratijos savokos , nei pilieciu teisiu .Juos isleiskite i tribunas , istorinius balkonelius , tai jie seilem pataskys ..Lietuvos politikai per 25 Nepriklausomybes metus tiek prikiaulino valstybei /Tautai/ , kad pirmaujame ES pagal vaiku skurda ir mirtinguma , korupcija ,. socialine nelygybe , emigracija , savyzudybiu skaiciumi , trumpu gyvenimo koeficientu , dabar nesenei jau ir medicinos paslaugu suteikime , vienzo , gryni luzerei , bet pasipute , atsiseria , prikomunizdine ne viena milijona politikai uzsidejo kiaules akis gyvena Marse , nera kada spresti tikru problemu .

 4. vara:

  Žmonės, nustokit mušti vaikus ir niekas jų neatiminės. Geriau pareikalaukit, kad kuo greičiau būtų priimti įstatymai, draudžiantys MUŠTI VAIKUS.

 5. Leonas:

  O paties vaiko ar paklausė kas,ar jis norėtų būti atskirtas nuo šeimos.Septynerių metų vaikas,manau,jau pajėgus atsakyti į tokį klausimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė