Prie Norvegijos ambasados rengiama palaikymo akciją „Aš esu Gabrielius“ (10)

dagbladet.no nuotr.

dagbladet.no nuotr.

Vasario 3 d. 12 val. Vilniuje prie Norvegijos ambasados (K. Kalinausko g. 24, Vilnius) visuomenininkai rengia paramos akcija „Aš esu Gabrielius“ skirta palaikyti Lietuvos piliečiui Gabrieliui Bumbuliui ir jo artimiesiems.

Žiniasklaidai išplatinus žinią, kad Švedijoje sulaikytas nepilnametis Lietuvos Respublikos pilietis Gabrielius buvo perduotas ne Lietuvai, o Norvegijai, kurioje jis buvo vaiko teisių tarnybos paimtas iš šioje šalyje gyvenančių jo tėvų ir perduotas laikinai Norvegijos piliečių globai, politikai ir visuomenė susirūpino kodėl Lietuvos valdžia negina savo šalies piliečių.

Kai kurie Lietuvos politikai paragino atsakingas valdžios institucijas nedelsiant imti visų reikiamų teisinių ir diplomatinių priemonių siekiant apginti Lietuvos piliečių teises. Visuomenininkai paskelbė Lietuvos valdžios institucijoms adresuotą peticiją, kurioje primena, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 13 straipsniu: „Lietuvos valstybė globoja savo piliečius užsienyje. Draudžiama išduoti Lietuvos Respublikos pilietį kitai valstybei, jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinė sutartis nenustato kitaip.“ 

Priminę, kad Lietuva su Švedija yra pasirašiusi bendradarbiavimo vaiko teisių apsaugos srityje sutartis ir perspėję, kad vaiko grąžinimas ne Lietuvai, o laikiniems globėjams Norvegijoje, galimai šią sutartį pažeidžia visuomenininkai reikalauja grąžinti vaiką į Lietuvą leisti jam gyventi su savo šeima.

Peticiją galima rasti ir pasirašyti ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė