Ukrainoje – žlugus deryboms dėl paliaubų verda nuožmi kova (0)

Ukrainos-kariai-o.Klimenko-golos-ukrainy-nuotr-K100

Ukrainos kariai | „Golos ukraini“, O. Klimenko nuotr.

Sausio 31 d. Minske vykusiose trišalės kontaktinės grupės atstovaujamos Ukrainos, Rusijos ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (OSBO) bei rusų teroristų taikos derybos dėl paliaubų sužlugo nepasiekus jokio susitarimo.

Į derybas neatvyko Rytų Ukrainoje siautėjančių rusų teroristų aukščiausi vadai pasirašiusieji Minsko susitarimų įgyvendinimo planą – Aleksandras Zacharčenka ir Igoris Plotnickis. Jų pasiuntiniai atsisakė tartis dėl paliaubų.

ESBO atstovas sakė, kad separatistų derybininkai Minske net nebuvo pasirengę aptarinėti ugnies nutraukimo įgyvendinimo ir sunkiosios ginkluotės atitraukimo. Vietoj to jie ragino visiškai persvarstyti rugsėjo mėnesį, Kremliaus paremtą ir pasirašytą taikos planą kuriuo buvo suformuotas pamatas visoms deryboms.

Žlugus deryboms dėl ugnies nutraukimo vasario 1 d. toliau vyko nuožmūs mūšiai tarp vyriausybinių pajėgų ir rusiškųjų teroristų. Pasak žiniasklaidos pranešimų, kad per pastarąsias 24 valandas 13 karių žuvo, o 20 buvo sužeisti. Taip pat parnešama, kad Donecko srityje per parą žuvo 7 taikūs gyventojai.

Padėtis kovų zonoje lieka labai įtempta. Teroristai siekdami išplėsti savo okupuotas teritorijas nuolat  naudoja artilerija, minosvaidžius, tankus ir raketinius įrenginius „Grad“.

Įnirtingiausios kovos vyksta didelę strateginę reikšmę turinčio Debalcevės miesto apylinkėse. Debalcevės miestas yra įsikūręs į šiaurės rytus nuo Donecko ir jungia pastarąjį su šiuo metu teroristų užgrobtu Luhansku, todėl yra strategiškai labai svarbus abiems kovojančioms pusėms. Čia teroristai bando apsupti Ukrainos pajėgas. Aplinkui miestą vyksta nuolatiniai mūšiai.

Debalcevės mieste, kuriame anksčiau gyveno 25 tūkst. žmonių, vykstant mūšiams daugiau kaip savaitę yra nutrauktas vandens, elektros ir dujų tiekimas, evakuojami civiliai gyventojai, o likę – glaudžiasi požeminėse slėptuvėse.

Jungtinių Tautų duomenimis, nuo praėjusių metų balandžio vidurio iki šių metų sausio 21-os Ukrainoje žuvo 5086 žmonės, sužeista 10 948.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė