Mirė sąjūdininkė Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo deputatė R.Gajauskaitė (17)

Rūta Gajauskaitė | G.Beržinsko nuotr.

Rūta Gajauskaitė | G.Beržinsko nuotr.

Sausio 30 d. į Vilniuje mirė aktyvi sąjūdininkė, visuomenės ir politikos veikėja, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatė, socialinių mokslų teisės daktarė, docentė Rūta Gajauskaitė (1946–2015).

Rūta Gajauskaitė gimė 1946 m. sausio 24 d. Kaune. 1968 m. baigusi studijas Vilniaus valstybinio universiteto Teisės fakultete, dirbo teisininkės darbą valstybinėse įstaigose, socialinio aprūpinimo ir vietinės pramonės ministerijose, 1976–1979 m. mokėsi TSRS prokuratūros instituto aspirantūroje ir apgynė teisės mokslų kandidato (socialinių mokslų daktaro) disertaciją gamtosauginės teisės tema. Jos mokslinis darbas, prasidėjęs 1976 metais, tęsėsi Teisės ekspertizės mokslinio tyrimo institute, nuo 1982 metų – Liaudies ūkio specialistų kvalifikacijos kėlimo institute, kuriame įkūrė pirmąją Lietuvoje ekologijos katedrą, jai vadovavo. Atgimimo metu buvo aktyvi „Žinijos“ draugijos lektorė, Lietuvos žaliųjų judėjimo koordinacinės tarybos narė ir Lietuvos žaliosios partijos viena iniciatorių ir vadovų. Buvo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Vilniaus skyriaus atsakingoji sekretorė.

1990 metų balandžio 21 dieną Lazdijų rajono žmonės R. Gajauskaitę išrinko Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos deputate. Rinkėjų pasitikėjimas, gyvenimas Lietuvos ir jų rūpesčiais mūsų deputatei buvo jos sudėtingo ir išbandymų kupino gyvenimo tarpsnis, suteikęs jai galimybę tęsti ir įgyvendinti tai, ką ji darė visą savo gyvenimą. Ji negailėjo savęs ir dėl Lietuvos, ir dėl tų, kuriems, visų pirma, reikėjo paramos. Ji tęsė šį darbą iki paskutiniosios savo dienos, negailėdama savęs.

Įvairiapusiška profesinė Rūtos Gajauskaitės patirtis, jos visuomeniškumas ir žmogiškumas, rūpestis žmogumi ir Lietuva mūsų Aukščiausioje Taryboje 1990–1992 metais padėjo pamatus valstybės politikai ekologijos ir gamtosaugos srityje. Straipsnių rinkiniai „Kodėl vargsta Lietuva?“, „Ekologija virtuvėje“, „Žūti ar būti? Hirošima-Černobylis-Fukušima“ ir kiti – ne tik žinomi, bet ir mes nuoširdžiai dėkingi autorei už juos.

R. Gajauskaitė suvokė savo atsakomybę dėl Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio priesakų Tautai vykdymo Aukščiausiojoje Taryboje, atkūrusioje ir drauge su Tauta apgynusioje Lietuvos Nepriklausomybę. Jos nuoseklus ir kryptingas, pasiaukojantis kasdienis darbas buvo ir bus pavyzdžiu tiems, kurie dirba ir aukojasi vardan Lietuvos. Deputato, Tautos atstovo, darbą ji vykdė kaip retas – sąžiningai ir pasiaukojančiai.

Sutikdama 2015 metus R. Gajauskaitė, lyg nujausdama savo išėjimą, kolegoms, Aukščiausiosios Tarybos deputatams ir signatarams, palinkėjo meilės: „Gyvenimas be meilės… neturi jokios prasmės…“

Dėl R. Gajauskaitės mirties užuojautą Seimo ir savo vardu pareiškė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

„Lietuva neteko plataus spektro gebėjimų žmogaus, atsidavusiai dirbusio įvairiose srityse – nuo teisės iki gamtosaugos. Nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Rūta Gajauskaitė aktyviai dalyvavo visuomeniniame ir politiniame gyvenime, paliko didelį indėlį  mokslinėje ir  pedagoginėje   veikloje,  “ – sakė Seimo vadovė ir Velionės artimiesiems, draugams ir bendražygiams netekties valandą palinkėjo stiprybės.

Urna su Velionės palaikais bus pašarvota Vilniaus laidojimo rūmuose (Olandų g. 22, Vilnius). Atsusveikinti su Velione galima bus vasario 2 d. nuo 14 iki 22 valandos. Šv. Mišios vasario 2 d. Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje 18 val. Urna išnešama vasario 3 d. 13 val. Velionė bus palaidota Antakalnio kapinėse, Vilniuje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė