L. Linkevičius: ES pasiuntė aiškią žinią Rusijai, kad ši privalo eiti taikos keliu (2)

linas-linkevicius-ES-Tarybos-nuotr-K100

ES Tarybos nuotr.

Sausio 29 d. Briuselyje Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičiu dalyvavo neeiliniame Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame buvo aptartas Ukrainos klausimas. Įvertinę ženkliai pablogėjusią situaciją, užsienio reikalų ministrai priėmė sprendimą dėl sankcijų Rusijai paketo, kurio galiojimas turėjo baigtis kovo mėnesį, pratęsimo dar pusei metų.

Užsienio reikalų taryba pavedė vyriausiajai įgaliotinei užsienio reikalams ir saugumo politikai bei Europos Komisijai per artimiausią savaitę parengti papildomus sąrašus, kad užsienio reikalų ministrai kitame savo susitikime vasario 9 d. galėtų apsispręsti dėl naujų sankcijų.

Artėjant vasario 12 d. Europos Vadovų Tarybai ir atsižvelgiant į situaciją Ukrainoje bei atsinaujinančių diplomatinių pastangų rezultatyvumą, Europos Komisija ir Europos išorės veiksmų tarnyba tęs darbą rengiant tolesnes būtinas priemones.

„Šis užsienio reikalų ministrų tarybos sprendimas yra aiški žinia Rusijai. Jei iš Rusijos ir toliau nebus jokios pažangos įgyvendinant Minsko susitarimus, ES sankcijos bus plečiamos ir gilinamos“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

L. Linkevičius pabrėžė, kad privalome būti nuoseklūs – kol Rusija tęsia agresiją kaimyninės valstybės atžvilgiu, o Ukrainoje toliau žūsta žmonės, Europos Sąjunga turi išlikti principinga ir stiprinti sankcijas Rusijai.

Susitikimas surengtas reaguojant į blogėjančią situaciją Rytų Ukrainoje po Donecko oro uosto sunaikinimo ir Mariupolio miesto apšaudymo, pareikalavusio daugiau nei 30 civilių aukų.

Parengta pagal URM informaciją

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė