Žiema – puikus metas mokytis amatų (0)

A. Kuprelytės nuotr.

A. Kuprelytės nuotr.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija jau šeštus metus, pasibaigus rudens darbams, žiemos metų laiku organizuoja įvairius seminarus, praktinius užsiėmimus. Susibūrimuose sužinoma apie Žemaitijos krašto tradicijas ir papročius, mokomasi įvairių tradicinių ir netradicinių amatų.

Pastaraisiais metais nusistovėjo graži tradicija – „žiemos susibėgimai“ Platelių dvaro vyksta beveik kiekvieną šeštadienį 13 val.. Jau susibūrė išradingų, darbščių ir kūrybingų moterų būrys, kurios yra ne tik šeštadieninių renginių dalyvės, bet ir pačios siūlo pravesti vienokius ar kitokius praktinius užsiėmimus.

Pirmasis šių metų užsiėmimas „Vėlimas“ susilaukė ypatingo dėmesio. Deja, ne visi norintys buvo pakviesti dalyvauti seminare. „Seminarą būtinai kartosime. Vėlimo užsiėmimą planuojame organizuoti pirmą vasario šeštadienį “ – patikino Žemaitijos nacionalinio parko Kultūros paveldo skyriaus vedėja Aldoną Kuprelytė.

„Vilija Juočytė iš Mažeikių mokė nusivelti pirštines. Vilija studijavo buvusiame Kauno politechnikos institute, kur įsigijo inžinieriaus projektuotojo specialybę, vėliau studijavo audio vizualinius menus Šiaulių universitete. Prieš šešerius metus Vilija naujai „atrado menus“: mokėsi tapybos ant šilko, vėlimo ant šilko, vėlimo iš vilnos technikos. Nauja veikla pavyko ir patiko. Žiemą menininkė dirba su vilna, vasarą prisijaukina šilką. Populiariame vėlimo seminare Platelių dvaro svirne kiekvienas dalyvis nusivėlė po pirštinių porą“ – sakė Aldona.

Savaitgalio seminare Dalia Jakštienė mokė megzti Užgavėnių kaukes. Tai unikalus ir paprastas būdas pasidaryti kaukę Žemaitijos tradicinei šventei – Užgavėnėms. Megztos kaukės lengvos, šiltos (kartais net per šiltos) ir labai spalvingos.

Kviečiami visi dalyvauti šeštadieniniuose užsiėmimuose. Paskutinis sausio šeštadienis bus skirtas Grabnyčioms (dar vadinamoms Perkūno diena). Bus mokoma lieti žvakes senuoju būdu iš natūralaus vaško su lanku.

Tikslesnės informacijos ieškokite Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos internetinėje svetainėje.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė