Tautinis jaunimas vėl kviečia į Vasario 16-osios šventę Kaune! (video, tiesioginė transliacija) (44)

vasario-16-eitynes-rengeju-nuotr-K100

Vasario 16-osios eitynės | LTJS nuotr.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) kaip ir kasmet vėl kviečia kartu švęsti vieną svarbiausių Lietuvai datų – Vasario 16-ąją.

Vasario 16-ą dieną, 14 val., Kaune Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga ketina surengti jau tradicinėmis tapusias patriotines eitynes, skirtas paminėti tautinės valstybės gimtadienį. Eisenos dalyviai rinksis Ramybės parke ir iš ten žygiuos įprastu maršrutu iki Kauno rotušės.

„Vasario 16-osios eitynės rengiamos jau septintus metus. Jos yra skirtos paminėti Lietuvos valstybės 97-erių metų gimtadienį, 1949 m. Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos (LLKS) Vasario 16-osios deklaraciją, suvienyti visų Lietuvos gyventojų širdis, atkreipti dėmesį į šių laikų iššūkius Tautai bei Tėvynei, taip pat pakurstyti mūsų visų širdyse liepsnojančią tautiškumo ugnį“, – rašoma LTJS kvietime.

„Vienybė – viena svarbiausių savybių tautai, be kurios ji negali išlikti. Būtent todėl organizatoriai kasmet stengiasi visus sujungti bendroje eisenoje, žengiant koja kojon, petys į petį. Tegul kiekvienas, kuriam nepatinka tautinės valstybės idėja, istoriniai simboliai ir šventės, dreba iš pykčio, pamatę tą vienybę, kurią galime parodyti drauge. Tegul visi, kas yra priešiškai nusiteikę mūsų Tautos ir Tėvynės atžvilgiu, žino, kad mūsų vienybė yra nepalaužiama, ir prireikus mes pakartosime mūsų valstybės didvyrių ryžtą. Drauge susitikime Vasario 16-osios eitynėse ir nudažykime miestą trimis gražiausiomis spalvomis – geltona, žalia ir raudona!“, – kviečia vienas iš šventinės eisenos rengėjų LTJS narys Mantas Svirskis.

Šventės rengėjai žada, kad šventėje nestigs dainų, šūkių, plevėsuojančių trispalvių bei kitos tautinės simbolikos. Renginio pabaigoje Kauno rotušėje visų lauks patriotinis greitrinkis, kurio metu eitynių dalyviai turės progą įsiamžinti sustojus į gyvus Gediminaičių stulpus.

„Brangūs broliai ir seserys! Ar mylite Lietuvą ir vadinate ją savo namais? Ar laikote save dorais, ištikimais savo Tautai? Tuomet žinoki, kad jūs Lietuvai reikalingi čia ir dabar! Parodyki, kad liepsna mūsų širdyse yra neužgesinama, pareikški, kad mes dar neužmiršom Vasario 16-osios tikslų ir siekių! Pakvieski draugus, šeimą ir kaimynus, nes tik kartu galime vadintis Tauta!“ – ragina jaunieji tautininkai.

17 val. šventinį renginį vainikuos koncertas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti „Iš kartos į kartą“, kuriame dalyvaus grupės – Aistvara , Sutemon, Siela ir Juodvarnis. Bilieto kaina – 6 eurai, lankytojams su tautine simbolika, studentų ar moksleivių pažymėjimais – 5 eurai. Renginys vyks gyvos muzikos renginių oazėje „Puntojazz palėpė“ (Kęstučio g. 6, Kaunas).

v16

Vasario 16-osios eitynės 2013 m.:

httpv://youtu.be/MbKJmldzkwk
httpv://youtu.be/eL06gc8jHGI
httpv://youtu.be/Pd3ZBcTBjP8

Vasario 16-osios eitynės 2014 m.:

httpv://youtu.be/K8PtlrE6wKg

Vasario 16-osios eitynių 2015 m. tiesioginė transliacija:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Šventės, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

44 komentarai

 1. Kemblys:

  ,,…Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga ketina surengti jau tradicinėmis tapusias patriotines eitynes…”

  patriòtas [gr. patriōtēs — tautietis, tėvynainis], žmogus, atsidavęs savo tautai, tėvynei, pasiryžęs savo interesus paaukoti jos labui.

  …Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga ketina surengti jau ĮPRASTOMIS tapusias TAUTINES eitynes…

  Ištrauka iš straipsnio: ,,Tegul visi, kas yra priešiškai nusiteikę mūsų Tautos ir Tėvynės atžvilgiu, žino, kad mūsų vienybė yra nepalaužiama, ir prireikus mes pakartosime mūsų valstybės didvyrių ryžtą.”

  Manau, parodytumėte ryžtą išsivalydami savo kalbą. Abejoju – neturite tam VIDINĖS JĖGOS.

  • Tai kaip turėtų lietuviškai skambėti ta mintis?:

   ,,…Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga ketina surengti jau tradicinėmis tapusias patriotines eitynes…”

   • Kemblys:

    …Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga ketina surengti jau ĮPRASTOMIS tapusias TAUTINES eitynes…

    • Aš irgi manau, kad taip geriau: patriotinės eitynės – tautinės eitynės, patriotas- tautininkas, visi lietuviai turi būti TAUTININKAIS.

     • Kemblys:

      Jei sugadinsime lietuvių kalbą, MŪSŲ ginčai, eisenos, nuomonės neteks prasmės. Pati kalba mus vienytų ir stiprintų lietuvių vidines jėgas. Mano tikslas, kad tautiškai nusiteikę žmonės norėtų išsiskirti kalbos švarumu. Jais sektų kiti.
      Klaidos yra įvairios. Būtų labai gerai, kad ‘alke’ pradėtų taisyti klaidas nusimanantys kalbininkai. Aš, pvz., kartais reiškiu mintis, tartum versdamas iš rusų kalbos. Buvo laikas, kai džiaugiausi, kad gerai įvaldžiau svetimą šnekamąją kalbą, bet pasekmes suvokiau tik dabar. Jaunesnę kartą įtakos kitos kalbos.
      Gal lietuvių kalba būtų ‘alko’ išskirtinis bruožas? ‘Kemblys’ jau išsisėmė, pradėkite, mielieji, aukštesniame lygyje.

      • Mes irgi norime to paties. Tik neturime net gramatinėms klaidoms ištaisyti pajėgų, kur jau ten apie vertimą iš tarptautinės kalbos į lietuvių galvoti. Tik priešokiais pačius bjauriausius kosmopolitinius žodžius kai kur spėjame pakeisti, tik kai kurias mintis išversti į lietuvišką mintijimo būdą. Reikia talkos.

       • Kemblys:

        Manau, reikėtų, gal kokiai skelbimais, patraukti besimokančių aukštosiose mokyklose būsimų kalbininkų dėmesį. Juos, kol baigia mokytis, sulaužo, kaip asmenis (juos, mokina apie 60 dėstytojų ir kiekvienas priverčia paklusti). Čia turėtų galimybę ne tik išmokti pritaikyti įgytas žinias, bet sustiprėtų iš vidaus – viskas vyktų ‘gatvės muštynių’ sąlygomis (pažadu 🙂 ). Išmoktų priversti kitus skaitytis su kalbos mokslo reikalavimais. Tokie ‘pakaustyti’ kalbininkai jau galėtų įtakoti valdininkus ir visuomenės veikėjus ateityje.

        • Iš kur tokių imti. Kol kas rasti nepavyko. Visi susirūpinę savimi. Apie kalbą tik kalba.

         • lyvis:

          O pats Jonai taip ir neišmokai lietuviškai rašyti bet ant valdžios tai spjaudyti moki.. lyvis

          • Perkūno Paukštis:

           Visos valdžios nuo dievo (tad spjaudyti galima).

          • lyvis:

           Tai pats jau esi valdžioje, ir tai tavo sprendimas, nutarimas ir dar kas nors. Taip visi mes esame nuo Dievo turime tarnauti žmonėms, bet tik ne tiems, kurie nori iš kitų sąskaitos pralobti t y stribai, runkeliai. Ypatingai išsiskiria tautininkai, visi valdžioje esantys sociademok, paksininkai, konservatoriai yra lietuviai, tautiečiai t y tautininkai, bet tautininkai juos visus išmes iš valdžios ir tik jie tinkami į valdžia, o pasirodo net patys tautininkai už savę nebalsuoja, tai kokie jie tautininkai jeigu kiti tautiečiai jiems yra svetimi. Tai rusų įgyvendinamas vadžios paėmimas su odiniais švarkais. lyvis

     • Pikc:

      Aš ne visai sutikčiau: “įprastas” ir “tradicinis” nėra visai tas pats, kaip ir įprotis nėra tas pats, kas tradicija. O “tautinis” ir “patriotinis” – irgi ne tas pats: sovietų okupacijos laikais vykdavo dainų šventės, kurias tautinėmis bent iš dalies galima buvo vadinti, bet patriotinėmis – niekaip. Terminas “patriotinis” turi politinį atspalvį, kurio “tautinis” gali ir neturėti. Tiesa, “politinis” – irgi nelietuviškos kilmės žodis. 😉
      Šiaip, eitynes galima vadinti tautinėmis-patriotinėmis, bet bijau, kad vis tiek toks apibrėžimas tam tikriems veikėjams neįtiks. 🙂

  • Manau:

   Kamblys – kranklys – rėksnys – knislys
   Bet ką apdergs, vėliau dar klyks.
   Sunki, liūdna vargšo dalia –
   Braidyt lig pažastų purve. 🙂

 2. antitotalitaristas:

  Vel tautiniai Putino itakos agentai ruosiasi zygiui Kaune:0

 3. siandien,21 val.:

  Tema:

  1. Mūsų gretų reikalai. 15 punktų ir diskusijos, kurių nebuvo

  2. Tarptautiniai įvykiai. Graikija. Naftos kainos. Euroemisija. Šveicarijos frankas.

  3. Dabartinės pasaulinės krizės evoliucija–Amerikos skola. Europos vienybė nuo Lisabonos iki Vladivostoko.

  4. Atsakymai į kai kurią kritiką.

  http://www.rolandaspaulauskas.lt/2015/01/xi-naktigone-kitaip/

 4. Įdomu, koks Jono Vaiškūno ir Kemblio požiūris į Daukanto “Metai” ar Baranausko “Anykščių šilelis”? Kas liktų iš šitų kūrinių po šitų ponų cenzūros?

 5. Kaunietis:

  Kauniečiai – palaikykite tauitiškas eitynes ir dalyvaukite vasario 16 d. 14 val.
  Nebūkite suklaidinti, nes priešininkai tyčia surengė alternatyvias eitynes 15 dieną, kurios nieko bendro neturi su tautiniu jaunimu.

 6. Nesikabinėkite, o padėkite:

  Nustokite kabinėtis dėl žodžių, dėl kablelių..
  Geriau padėkite redaguoti nemokamai, kaip ir Vaiškūnas dirbkite naktimis.
  Mes džiaugiamės , kad turime nors kelis tautiškos žiniaskalidos šaltinius, jei turiu laiko, tai skaitau tik Alką ir Propatrią.
  Ačiū, tiems, kurie dirba šventą darbą .
  Nekreipkit dėmesio į visokius “pliurpalius”, kurie sąmoningai nukreipia mintis ir atima JŪsų laiką

  • Dalė:

   Ar eitynių organizatoriai supranta, kokią atsakomybę jie sau šiandien prisiima? Ar tikrai jie gali užtikrinti taikias eitynes? Ar yra tikri, jog įstengs atremti galimas provokacijas? Juk situacija tokia įtempta…

 7. Griežtas:

  Kokios provokacijos,kokios įtampos,neprovokuok pati,sena merga ir nieko nebus…

 8. Leonas M.:

  Dalyvavau tautinio jaunimo eitynėse Kaune pernai, stengsiuosi dalyvauti ir šiais metais. Tikrai, jaudinančiai gražu, kai šimtai jaunų žmonių žodžiais ir dainomis garsiai išreiškia savo meilę Lietuvai. Gal kaip kur, kaip ką ir per garsiai, per aštriai pasako, bet tai juk jaunimas. Jiems galima savo jaumsus neslėpti už poiltinių ir diplomatinių vingrybių. Mylėti Lietuvą ir apie tai garsiai kalbėti, tiesiog šaukti, nėra nusikaltimas, nėra gėda. Tikiu, kad ir šios eitynės bus taikios, gražios, jaunatviškai emocingos, bet nepasiduos iš svetimų kraštų suskridusių kranklių provokacijoms.

  • Leonas M.:

   Atsiprašau už korektūros klaidelę. Skaityti – savo jausmų neslėpti už politinių ir diplomatinių vingrybių.

   • Kemblys:

    ,,Atsiprašau už korektūros klaidelę” – Atsiprašau už žioplą klaidelę (?) 🙂

    • Perkūno Paukštis:

     Žiopli tai Kauno savivaldybė, Kauno verslininkai. Galėtų juk tautinį jaunimą po eitynių pavaišinti arbata, kava, gal ir blynais….

    • Bartas:

     Dažnai savęs klausiu, kas darosi su mano Tautiečiais – ypatingai su mokytais. Su “runkeliais” lengviau, tie kai šnekėjo lietuviškai, taip ir kalba. Apsieina be “komentarų, komunikavimo, sekso, informacijų, situacijų “… ir dar daugybės bjaurasties. Tik tenka apgailestauti – jau keikiasi , tai, tik rusai gali aplenkti .
     Nuklydau. Aiškinkimės toliau. Kodėl į teisingą “Kemblio” pastabą , pamokymą puolama su tokiu pasiutimu, įniršiu. Jis nėra nei mokytojas, nei dėstytojas. “kuolo ” neparašys. Tikrai. “Kemblys ” sau išsikėlė sau tikslą – ginti, švarinti Lietuvių kalbą. Tai blogai? Kas Jį įpareigojo? Manau niekas ir tai dar didesnė Žmogaus vertė. Jeigu Jis turi žinių ir gali kiekvienam priminti – lietuviai taip nesako , tai nelietuviškas ŽODIS – dėkokit. Kodėl toks pasipriešinimas?
     Jei mes visi kalbėsim Lietuviškai , tai tikrai susikalbėsim , o kai susikalbėsim , tai būsim kumštis ir rimtiems pavojams.

     • Pikc:

      Manau bėda ne tai, kad tas “Kemblys” kalbą taiso, o tai, kad jis a) persistengdamas iki absurdo susisulkmenina ir b) nukreipia dėmesį nuo komentaro ar straipsnio minties. Tada jau kyla klausimas, ar TIKRAI jis dėl kalbos “spamų karus” bando organizuoti.

      • Kemblys:

       Jei, Pikc, perkandai ‘kemblį’, atsiversiu. Tikrai visomis jėgomis stengiuosi pakirsti tuos, kurie vardan Lietuvos, tautiškumo, Tautos ar lietuvių protėvių kūrybinio paveldo, bjauroja lietuvių kalbą. Pvz., dabar išnagrinėsiu tavo atsiliepimą ir paklausiu: Kodėl tu nerašei lietuviškais žodžiais? Viskas, ką rašei, neteks prasmės…

       absurdo – beprasmybės (?)
       absùrdas [lot. absurdus — nemaloniai skambantis, netikęs], beprasmybė, prieštaringas ar visai prasmės neturintis teiginys, reiškinys; nesąmonė, niekai.

       komentaro – atsiliepimo (?)

       organizuoti – surengti (?)
       organizúoti [pranc. organiser < gr. organizō — sutvarkau, surengiu]

       'Užskaitai' ? 😀 😀

      • Bartas:

       Mielas mano , dar karta paskaityk savo , taip vadinama “komentarą” ir pamįslyk ar tikrai lietuviams tai parašei. Neįsižeisk , bet mums reikia rasti bendrą kalbą.

 9. Svirba:

  reiketu po eityniu nuzygiuot i Vilniu prie Zaliojo tilto.

 10. Bartas:

  Manęs raginti nereikia. Eisiu ir būtinai žilą galvą rodysiu zurofams. Te pamato , kad, mes lietuviai, per savo Valstybės žymiausias šventėse žygiuojam – džiaugiamės visi . Ir jauni ir seni.
  Tegyvuoja Lietuva! Sveikinu visus Tautiečius . Valio – Mūsų VALIА!

 11. Atgalinis pranešimas: L. Milčius. O jūs žygiuokit! | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė