Jaunimo ramuva ir gyvosios istorijos klubas „Leitgiris“ kviečia į žiemos stovyklą (nuotraukos) (1)

jaunimo-ramuvos-ziemos-stovykla

Žaidimai | rengėjų nuotr.

Praėjusią žiemą moksleivius protėvių kultūrą bei gyvenimo būdą pažinti sukvietusi Lietuvos jaunimo ramuvos ir gyvosios istorijos klubo „Leitgiris“ Žiemos stovykla vėl laukia stovyklautojų. Vasario 20-22 dienomis gimtosios šalies istorija besidomintys moksleiviai rinksis Molėtų rajone, Kulionių kaime esančioje Molėtų krašto muziejaus etnografinėje sodyboje.

Žiemos stovykla – tai išskirtinė galimybė prisiliesti prie protėvių gyvenimo būdo atminimo bei žiemiškos Lietuvos gamtos. Protėvių amatai, žygis su deglais, mitologijos ir naktinio dangaus mūsų protėvių akimis pažinimas, kariniai žaidimai ir žiemiškas šaltis bus puikus išbandymas drąsiausiems ir smalsiausiems tuo metų laiku, kai, rodos, niekas nevyksta.

Stovyklos organizatoriai tikisi, kad Žiemos stovykla šiemet taip pat trauks jaunimą, kuriam įdomi ir svarbi mūsų šalies senovė. „Praėjusiais metais sulaukėme puikių atsiliepimų – ir tėvai, ir vaikai buvo patenkinti, todėl šiais metais vėl kviečiame moksleivius pažinti protėvių gyvenseną ir kultūrą. Tikimės, kad nauja stovyklos vieta ir patobulinta programa sudomins ne tik naujus, bet praėjusį kartą laiką kartu leidusius stovyklautojus,“ – sakė vienas stovyklos rengėjų Mindaugas Valaitis.

Jau penktadienio vakarą stovyklautojai atkeliaus į Etnografinę sodybą, kur lauks suneštinė vakarienė, stovyklos atidarymas ir dievų pagerbimo apeiga. Penktadienio vakarą stovyklautojai galės jaukiai susikaupti prie aukuro ugnies klausantis senųjų sakmių ir dainų, susipažinti su bendražygiais.

Ankstyvą šeštadienio rytą pradėsime nuo mankštos ir pusryčių. Po pusryčių bus galima išmokti senovinių amatų arba dalyvauti kariniuose žaidimuose su gyvosios istorijos klubu „Leitgiris“, susipažinti su senovės baltų karių kasdienybe. Stovyklautojai galės išbandyti nėrimą adata, juostų vijimą ir pynimą, vilnos vėlimą, deglų gaminimą, maisto ruošimą ant laužo ir kitus darbus, kurie buvo neatskiriama senovės žmonių gyvenimo dalis. Stovyklautojai taip pat galės išmokti užkurti laužą be degtukų, gaminti maistą krosnyje.

Šiais metais stovyklautojai turės galimybę pažinti naktinį Lietuvos dangų. Sužinosime, kaip mūsų protėviai žiūrėjo į žvaigždes ir ką jose matė. Naktinį dangų pažinti ir jo ženklus skaityti padės Romuvos vaidila Jonas Vaiškūnas.

Kaip ir praėjusiais metais, stovykloje laukiami 14-18 metų moksleiviai bei abiturientai, norintys pailsėti nuo įtempto ruošimosi egzaminams ir pasigilinti į protėvių išmintį ir gyvenseną.

jaunimo-ramuvos-ziemos-stovykla (1)Informacija stovyklos dalyviams:

Nakvynė: etnografinėje sodyboje Kulionių kaime.

Veiklos:
1. Senųjų amatų mokymasis,
2. Dainų mokymasis,
3. Žvaigždžių stebėjimas,
4. Kariniai žaidimai su gyvosios istorijos klubu „Leitgiris“,
5.  Naktinis žygis,
6. Pažintis su baltų religija ir mitologija,
7. Pasakų sekimas.

Ką reikia turėti:
1. Raštišką tėvų sutikimą laisva forma, kur būtų nurodytas bent vieno tėvų tel. nr.
2. Užkandžių (penktadienio vakarienė – suneštinės vaišės)
3. Šiltų drabužių, bent dvi poras batų
4. Miegmaišį ir kilimėlį
5. Higienos reikmenis
6. Dubenį, puodelį ir šaukštą.
7. Vaistus, jei juos vartojate
8. Šlepetes ir/arba vilnones kojines – troboje vaikštome be batų.

Stovyklos kaina: 16 eurų.

Registruotis į stovyklą reikia el. paštu jaunimas@romuva.lt iki vasario 13 dienos.
(registruodamiesi nurodykite savo vardą, pavardę, gimimo datą, telefono numerį, miestą).

jaunimo-ramuvos-ziemos-stovykla (2)

Renatos Kalvaitytės ir Mariaus Kaitulio nuotraukos iš 2014-ųjų metų žiemos stovyklos:

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė