Lietuvos tautinių mažumų atstovams įteikti medaliai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai” (0)

Medalis „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“

Medalis „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“

Sausio 26 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje įvyko Vilniaus pagarsinimo ir miesto įkūrėjų paminėjimo renginys, kurio metu deramai pagerbtas Lietuvos valdovas Gediminas, jo indėlis į Sostinės kūrimąsi – kviečiant skirtingų Vakarų Europos miestų pirklius, amatininkus, žemdirbius, rašto bei meno kūrėjus, mokslininkus atvykti ir itin palankiomis sąlygomis kurtis Vilniuje. Tikru žilojo Vilniaus pagerbimo aktu tapo šią itin simbolišką dieną įteikti apdovanojimai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ tautinių bendrijų atstovams, savo profesine ir visuomenine veiklomis nuolat prisidedantiems prie Lietuvos ir kitų šalių draugiškų santykių plėtojimo, prie bičiuliškos, kaimyniškos gyvenimo darnos ir sutarimo įvairiataučiame, įvairiakalbiame bei įvairiakultūriniame Vilniuje.

Tarp apdovanotųjų – Lietuvos nusipelniusi gydytoja, Vilniaus ukrainiečių bendrijos pirmininkė  Natalija Šertvytienė, tinklalapio „Delfi.lt“ rusiškos redakcijos vadovas Olegas Jerofejevas, dienraščio „Kurier Wilenski“ žurnalistas  Stanislavas Tarasevičius bei „Lietuvos žinių“ politikos apžvalgininkas Donatas Valančiauskas. Visi išvardintieji asmenys yra žinomi kaip draugiškų santykių tarp Lietuvos etninių grupių, gerų ryšių su mūsų kaimynais puoselėtojai.

Renginio dalyviai galėjo išgirsti Sruogos poemos „Giesmė apie Gediminą“ ištraukas (skaitė aktorė Karina Metrikytė) ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 1323 m. sausio 25 d. laiško „Visiems visame pasaulyje paplitusiems Kristaus garbintojams“ ištraukas (skaitė aktorius Saulius Čėpla),  pasigrožėti Vilniaus folkloro ansamblio „Laukis“ (meno vadovė Lijana Šarkaitė) pasirodymu.

Istorikas prof. dr. Valdas Rakutis perskaitė pranešimą apie Lietuvos valdovą Gediminą, gan  įdomiai apie šlovingą valstybės praeitį pasisakė signatarė Birutė Valionytė. Renginys siejosi ne tik su istoriniais įvykiais, tačiau puikiai atliepė ir nūdienos aktualijas – renginio dalyviai pasirašė deklaraciją, išreiškiančią palaikymą Ukrainos gyventojams.

2009 metais gimusi visuomeninė iniciatyva apdovanoti asmenis už ypatingus nuopelnus Vilniui ir Tautai sulaukė didelio pripažinimo ir palaikymo visuomenėje, prie jos aktyviai prisidėjo M. ir J. Šlapelių muziejus, Krašto apsaugos bičiulių klubas, Vilniaus rotušė, Vilniaus ainių klubas taip pat ir 26 valstybės gynybines galias stiprinančias visuomenines organizacijas vienijanti Nevyriausybinių organizacijų koordinacinė taryba (NOKT).

Apdovanojimų Komisijos pirmininkas – Medininkų tragediją išgyvenęs kunigas Tomas Šernas, kancleris – Saulius Povilaitis, kurio vadovaujama įmonė nuo pat pradžios visapusiškai remia šią veiklą, sukūrė ir tebegamina medalius, rengia apdovanojimų iškilmes.

Kategorijos: Kultūra, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė