Nustatyti įrankių limitai verslinei žvejybai Kuršių mariose (0)

T.Trinkūno nuotr.

T.Trinkūno nuotr.

Aplinkos ministras nustatė, kokie apribojimai verslinei žvejybai Kuršių mariose naudojamiems įrankiams bus taikomi šiemet.

Nustatytas šiemet Kuršių mariose leidžiamų naudoti atskirai kiekvieno tipo (tinklaičiai, gaudyklės) verslinės žvejybos įrankių skaičius ir keitimo vienų įrankių kitais galimybės.

Šie apribojimai nustatyti atsižvelgiant į 2014 m. atliktų mokslinių tyrimų dėl Kuršių marių žuvų išteklių išvadas ir rekomendacijas.

Šiemet kaip ir pernai, dėl labai sumažėjusių perpelių išteklių, Kuršių mariose nebus vykdoma specializuota šių žuvų žvejyba 40–50 mm akių dydžio pelaginiais tinklaičiais.

Skatinant racionalią žvejybą ir užtikrinant, kad į tinklaičius nepatektų netinkamo dydžio šalutinis laimikis, 2015 m. žvejams leidžiama keisti visus turimus 40–45 mm akių dydžio tinklaičius 50 mm akių dydžio tinklaičiais. Tai galima daryti nedidinat bendro leidžiamų naudoti tinklų skaičiaus (230 vnt.).

Šio ribojimo būtinumą įrodo 2013–2014 m. atlikti eksperimentai. Jų metu vietoje 40–45 mm akių dydžio tinklaičių buvo leidžiama naudoti dalį 50 mm akių dydžio tinklaičių. Paaiškėjo, kad į 50 mm akių dydžio tinklaičius kaip šalutinis laimikis patenka 10 kartų mažiau neverslinio dydžio sterkų ir dukart mažiau neverslinio dydžio karšių. Be to, į 50 mm akių dydžio tinklaičius pakliūna daug mažiau migruojančių žiobrių.

Numatyta žvejybos įrankių keitimo vienų kitais galimybė leidžia žvejybos įmonėms efektyviau išnaudoti žuvų išteklius, sumažinti žvejybos kaštus. 2008–2009 m., pasinaudodami Europos žuvininkystės fondo parama vidaus vandenų žvejybos laivų perorientavimui į kitą nei žvejyba veiklą, iš žvejybos verslo Kuršių mariose pasitraukė dalis įmonių. Tuomet Kuršių mariose naudojamų tinklinių žvejybos įrankių skaičius sumažėjo trečdaliu.

Dėl sumažėjusio verslinės žvejybos intensyvumo Kuršių marių žuvų ištekliai pagausėjo. Lyginant su 2007-aisiais, 2009 m., trečdaliu sumažinus žvejybos intensyvumą, per pastaruosius penkerius metus vidutiniai žuvų sugavimo kiekiai sumažėjo tik penktadaliu. Pagerėjo žvejybos verslo sąlygos, atsirado nauji žvejybos plotai, kuriuose iki šiol žvejojo iš verslo pasitraukusios įmonės.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė