Mirė pasaulio estrados žvaigždė Demis Rusos (video) (1)

Demis Rusos | segodnya.ua, A.Duduš nuotr.

Demis Rusos | segodnya.ua, A.Duduš nuotr.

Sausio 25 d. mirė pasaulinio garso graikų dainininkas Demis Rusos.

Demis Rusos, kurio tikrasis vardas yra Artemios Demis Venturis Rusos (Αρτέμιος “Ντέμης” Βεντούρης Ρούσσος) gimė 1946 m. birželio 15 d. Aleksandrijoje, Egipte išeivių iš Graikijos šeimoje.

Jau ankstyvoje vaikystėje būsima estrados žvaigždė pradėjo domėtis muzika, dainavo bažnyčios chore, studijavo muzikos teoriją, išmoko groti gitara ir trimitu. Deja, 1961 m. kilus Sueco krizei, Demis šeima prarado visą savo turtą ir buvo priversta grįžti į Graikiją, kur jaunuolis pradėjo profesionalią dainininko karjerą.

Didžiulį vaidmenį Demis Rusos gyvenime turėjo grupė „Aphrodite‘s Child“, kurią dainininkas sukūrė su pasaulinę šlovę pelniusiu multiinstrumentalistu Vangeliu. Šis kolektyvas žaibiškai išpopuliarėjo ne tik Graikijoje, bet ir Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, kur pirmieji du „Aphrodite‘s Child“ albumai sulaukė itin palankių vertinimų.

1970 m. grupė „Aphrodite’s Child“ nutraukė savo veiklą, o jos lyderiai Demis Rusos ir Vangelis pradėjo sėkmingas solo karjeras. Jau pirmasis Demis solo singlas „We Shall Dance“ tapo didžiuliu hitu Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje ir Prancūzijoje. Netrukus dainininkas surengė didžiules gastroles, kurių kulminacija tapo Rio mieste vykęs pasirodymas, sutraukęs net 30 000 žiūrovų.

1973 m. Demis Rusos išleido vieną sėkmingiausių savo albumų „Forever And Ever“. Dėka populiariais hitais tapusių dainų „Goodbye My Love Goodbye“ ir „Forever And Ever“ šis albumas yra išpirktas didesniu nei 12 milijonų  kopijų tiražu. Siekdamas kuo plačiau pristatyti šį albumą, Demis Rusos milžiniškų gastrolių metu surengė net 380 koncertus.

Vėliau išleisti Demis Rusos albumai karaliavo daugelio Europos šalių topuose. Sėkmė lydėjo ir todėl, kad savo atliekamas dainas Demis Rusos įrašinėjo ne tik angliškai, bet ir vokiškai, itališkai, ispaniškai ir prancūziškai.

Demis Rusos „Good Bye My Love Good Bye“:

Demis Rusos„Forever And Ever“:

Geriausios Demio Ruso dainos:


Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Dalė:

    R.I.P
    Lieka tik balsas ir prisiminimas 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė