Žagarė iš Panevėžio perėmė Lietuvos kultūros sostinės vardą (video) (1)

Žagarės dvaras. „Wikipedia“ nuotr.

Žagarės dvaras. „Wikipedia“ nuotr.

Šeštadienį, sausio 24 dieną, Žagarė iš Panevėžio perėmė Lietuvos kultūros sostinės titulą.

Tęsiant kultūros ir meno tradicijas, šiais metais Žagarėje planuojamas reikšmingas Lietuvai kultūrinių renginių ciklas. Turiningi, įvairūs, aukšto meninio lygio projekto renginiai skiriami visiems – vaikams, jaunimui, šeimoms, vyresnio amžiaus tautiečiams ir svečiams, skatins menininkų kūrybiškumą.

Atidarymo iškilmėse dainavo choras „Brevis“, pasirodė „Tele-Bim-Bam“ su Neringa Čereškevičiene bei jos dukra Kotryna ir grupė „Pelenai“ su Česlovu Gabaliu. Lietuvos kultūros sostinės atidarymo vakarą vainikavo šventinis fejerverkas.

Didžiausias Kultūros sostinės renginys – tradicinis Vyšnių festivalis, šiais metais vyksiantis ne trečiąjį, kaip buvo įprasta, o antrąjį liepos savaitgalį.

Dar vienas svarbus renginys – 28 Europos šalių kaimiškųjų bendruomenių chartijos narių susitikimas Žagarėje, kuriame dalyvaus po 10 atstovų iš kiekvienos šalies. Ypač svarbu tai, jog prie kultūros sostinei skirtų renginių vedimo prisideda ir įvairios Žagarės bei Joniškio įstaigos, bendruomenės ir klubai. Informacija apie renginius bus prieinama internetiniame puslapyje.

LRT vaizdo medžiaga

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė