Skelbiama apie Mariupolio miesto puolimą, daug žuvusių civilių (video) (6)

„Twitter“ nuotr.

„Twitter“ nuotr.

Šiandien, sausio 24 dieną, teroristai, remiami Rusijos karinės jėgos, ėmė atakuoti Ukrainos valdomą Mariupolio miestą. Tam pasitelktos „Grad“ sistemos.

Paskutiniais duomenimis žuvo 30 šio miesto gyventojų, iš kurių 2 vaikai. Sužeistųjų skaičius siekia šimtą.

Pranešama, kad apšaudymai vyko rytinėje miesto dalyje. Sugriauta daug gyvenamų namu ir mokykla.

Ukraina kviečia Jungtinių Tautų susirinkimą, po tokio miesto užpuolimo, kuris leidžia manyti, kad tai yra nusikaltimas žmogiškumui.

Taip pat skelbiama apie pasiklausytą telefoninį pokalbį, kuriame išaiškėja, kad Mariupolio miesto puolimas buvo taip vadinamos Donecko liaudies respublikos vadovybes įsakymas.

Europos Sąjunga šeštadienį pasmerkė atakas raketomis, kurios strateginiame Ukrainos uostamiestyje nužudė mažiausiai 30 žmonių, bei perspėjo, kad kovų eskalavimas pakenks ES ir Rusijos santykiams.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka įsitikinęs, kad šeštadienio įvykiai Mariupolyje nėra tik teroristinis aktas, tai – nusikaltimas žmogiškumui ir asmenys, už jį atsakingi privalo stoti prieš tarptautinį Hagos tribunolo teismą.

„Kreipiuosi į Donbaso žmones, visus Ukrainos piliečius, kurie kenčia nuo teroristų ir agresorių.  Kaip Ukrainos prezidentas, aš padarysiu viską, kad būtų apsaugotas kiekvienas pilietis, būtų sustabdytas skausmas ir kančia, atkurta taika ir ramybė kiekvienoje ukrainiečių šeimoje – nuo Lvovo iki Luhansko, nuo Černigovo iki Kerčės“, – patikino valstybės vadovas.

Ukrainos kariuomenė teigia, kad sunaikino 4 iš 6 salvinių raketų paleidimo sistemų „Grad“, kurios prorusiškų separatistų buvo panaudotos šeštadienį per įvykdytą išpuolį Ukrainos vyriausybės kontroliuojamame Mariupolyje prieš civilius gyventojus, praneša „Ukraine today“.

Buvo skelbiama, kad teroristai jau įžengė į Mariupolį, tačiau šie pareiškimai yra netiesa, „TVrain“ patikino Pulko „Azov“ atstovas Andrijus Djačenka.

Pasak jo, priešo daliniai yra maždaug už 20–25 km nuo miesto.

„Grad“ raketos liekana

„Grad“ raketos liekana

Jis teigė, kad apšaudymas reiškia, jog artimiausiomis dienomis reikia tikėtis puolimo. Tačiau jo dar nėra.

Dėl susidariusios įtemptos padėties, į Kijevą kviečiami Ukrainos Rados nariai. Jie turi susirinkti iki 26 dienos.

Sausio 25 dieną renkasi Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba.

Rusija ruošia naują provokaciją Ukrainos rytuose, kad turėtų „patikimą pretekstą“ įvesti savo karius į Ukrainos teritoriją, skelbia Ukrainos Antiteroristinės operacijos (ATO) štabas.

„Pagal sumanymą, Rusijos atstovai planuoja slapta pristatyti ukrainiečių belaisvius į Ukrainos teritoriją humanitarinės pagalbos automobiliais. Jau Ukrainos teritorijoje konvojų planuojama užpulti – tai turėtų padaryti „ukrainiečių“ partizanai“, – naujienų agentūra „Unian“ perduoda informaciją iš štabo.

„Žinoma, neegzistuojantys „partizanai“ bus sunaikinti. Prie sušaudyto konvojaus bus palikti ukrainiečių belaisvių kūnai, su ginklais, kurių numeriai atitiks Ukrainos dalinių numerius. Tai bus panaudota kaip įrodymas. Po to per žiniasklaida, taip pat ir tarptautinę, bus pradėta vykdyti plataus masto kampanija apie humanitarinę krizę Donbase. O konvojaus sušaudymas gali būti panaudotas pretekstu įvesti Rusijos karius į Ukrainą, kad būtų apginti civiliai“, – kalbama pranešime.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) pranešė, kad Mariupolio apšaudymas vyko iš teroristų valdomos teritorijos. Buvo panaudoti „Grad“ ir „Uran“ raketiniai įtaisai.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė