Nacionaliniame matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkurse mokiniai parodė gerus rezultatus (0)

mokiniai_smm.lt

smm.lt nuotr.

Pirmą kartą surengtame nacionaliniame matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkurse, kuriame dalyviai atliko į gyvenimą orientuotas matematikos ir gamtos mokslų užduotis, dalyvavo apie 14 tūkst. mokinių iš beveik 400 mokyklų.  Daugiau negu pusė mokinių parodė gerus rezultatus.

Mokiniams buvo pateikti skirtingo sunkumo bei sudėtingumo klausimai, jie atliko įvairias užduotis, kurios buvo pateiktos tarsi iš konkrečių gyvenimiškų situacijų. Pavyzdžiui, reikėjo apskaičiuoti, kada laiku išvykti į kino teatrą, kad nepavėluotum, nurodyti, kuria kryptimi slenka audra, kai žinomas laiko intervalas tarp žaibo ir griaustinio. Atsakant į klausimus reikėjo išrinkti argumentą, išvadą, priežastį, pastebėti dėsningumą ir jį pritaikyti, sprendžiant uždavinius pritaikyti ar sugalvoti strategiją ir kt.

„Labai svarbu, kad šis konkursas populiarina naują požiūrį į matematikos ir gamtos mokslų užduotis, ugdo kūrybingo mąstymo bei matematikos ir gamtos mokslų žinių taikymo praktikoje gebėjimus. Juk su panašiomis užduotimis mokiniai ir susiduria dalyvaudami tarptautiniuose tyrimuose kaip, pavyzdžiui, PISA, atlieka užduotis, reikalaujančias ne specifinių žinių, o gilaus supratimo ir kūrybiškumo,“- sako švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis.

Konkurse dalyvavo 8, 9 ir 10 kl. mokiniai iš bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokyklų. Gausiausiai dalyvavo didžiųjų miestų ir rajonų  gimnazijos. Taip pat aktyvūs buvo ir kaimo mokyklų mokiniai, o jų rezultatai nedaug skiriasi nuo miestų mokyklose besimokančių mokinių rezultatų.

Mokiniai užduotis per pusantros valandos atliko kompiuteriu arba Nacionalinio egzaminų centro parengtuose sąsiuviniuose. Užduotys buvo vienodos visų klasių mokiniams.

Rezultatų pasiskirstymas pagal klases rodo labai aiškų intelektualinį augimą. 10 kl. mokinių surinktų taškų vidurkis – 35,3, 9 kl. – 33,4 , 8 kl. – 29,6. Maksimalus galimų surinkti taškų skaičius – 57.

Nors daugelyje tyrimų paprastai merginos lenkia vaikinus,  šio konkurso  rezultatai parodė, kad vaikinai užduotis atliko geriau nei merginos: vaikinų surinktų taškų vidurkis – 32,6, merginų – 31,2.

Kiekvienos mokyklos mokiniai, geriausiai atlikę užduotis, apdovanoti diplomais. Gausiausiai konkurse dalyvavusios mokyklos bus apdovanotos padėkos raštais, o jų mokytojai bus pakviesti į kvalifikacijos tobulinimo seminarą „Kaip ugdyti mokinių aukštesniuosius mąstymo gebėjimus“.
Konkursą organizavo Nacionalinis egzaminų centras.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė