Šiauliečiai kviečia Pusiaužiemį pasitikti Kurtuvėnuose (0)

pusiauziemis-feisbuko-nuotr-K100

Pusiaužiemis | rengėjų nuotr.

Sausio 25 d., sekmadienį, Kurtuvėnų regioninio parko direkcija ir Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas „Aukuras“ kviečia švęsti Pusiaužiemio šventę ir pakeliauti po Kurtuvėnų regioninio parko Pageluvio ežeryną aplankant net 10 ežerų.

Nuo seno sakoma, kad pusiaužiemį iš žiemos miego pabunda barsukas ir išlenda apsidairyti. Jei barsukas jau pabudęs ir prie urvo pripėdavęs – žiema bus trumpa, jei ne – tai ilga. Šventės dalyviai žada keliauti ant Barsukyno kalno pasižiūrėti kaip gyvena barsukas…

Pusiaužiemio šventės programa

11 val. Dalyvių registracija prie Geluvos ežero (Šiaulių r. sav., Bubių sen., Pageluvio k.). Koordinatės: 443816, 6185178 (LKS) (žiūr. žemėlapyje).

Žygio pradžia (visi automobiliai paliekami stovėjimo aikštelėje).

zemelapis210 ezeru pav

16 val. Žygis turėtų pasibaigti.

Žygyje numatoma aplankyti:

10-ezeru-pav

10 ežerų

Geluvos, Šermukšnyno, Raudoniuko ežerus, Barsukyno ozą, Barsukyno, Dubuko, Širvos ežerus, seniausią regioniniame parke Zuikiškės ąžuolą, Butiškės, Bijotės, Juodežerio, Niaukos ežerus ir kitas regioninio parko įdomybes.

Būtina žinoti:

PIETŪS. Žygio rengėjai prašo žygio dalyvius patiems pasirūpinti užkandžiais, gėrimais ir kitais asmeniniais poreikiais. Pietų pertraukėlė įvyks prie vieno iš lankomų ežerų.

VIEŠASIS TRANSPORTAS. Autobusas Šiauliai – Kelmės (per Pageluvį) 10 val. Kelmė (per Pageluvį) – Šiauliai ~15.40 ; 16.44 val. Reikia išlipti Pageluvio stotelėje ir 1,3 km pasivaikščioti nuo pagrindinio kelio iki ežero pakrantės.

DALYVIO MOKESTIS. 2 € (mokama grynaisiais žygio pradžios vietoje).

REGISTRACIJA / INFORMACIJA. Inga Adomėlytė, Kurtuvėnų regioninio parko reindžerė, tel. +370 685 72288, el. p. reindzeris@kurtuva.lt .

BŪTINA. Turėti patogia avalyne, šiltus drabužius, valgio ir gėrimo. Jei bus pakankamai sniego, norintys galės čiuožti savo slidėmis. Jei bus plikledis – patartina pasiimti paspirtukus (čiuožimo ar vaikščiojimo lazdas).

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Šventės | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė