Lietuviškas filmas „Sangailė“ JAV sulaukė vertintojų pagyrų (0)

Filmo „Sangailė“ plakatas

Filmo „Sangailė“ plakatas

Pripažintame JAV kino festivalyje „Sundance“ įvyko lietuviško filmo „Sangailė“ pirmasis pristatymas. Alantės Kavaitės režisuotas pasakojimas apie paauglystę tapo kino šventės atidatymo filmu. Įtakingi amerikiečių vertintojai po filmo jau pateikė pirmuosius gerus atsiliepimus.

„Mes esame emociškai pakylėtos, sulaukėme daug dėmesio. Viskas dar tarsi sapne“,– trumpai telefonu pirmo pasirodymo naktį iš JAV komentavo filmo aktorė Aistė Diržiūtė. Ji į Ameriką pristatyti filmo skrido kartu su pagrindine aktore Julija Steponaityte, režisiere A. Kavaite ir vienu iš filmo prodiuserių Antuanu Simkinu.

JAV interneto tinklapiuose jau pasirodė pirmieji filmo vertinimai. „Los Angeles Times“ pastebi, kad „Sangailė“ (angliškas pavadinimas „The Summmer of Sangaile“) yra „poetinis siurprizas iš Lietuvos“: „Kerinčiai, hipnotizuojančiai nufilmuota istorija apie jaunos moters meilę skraidymui ir kitai paauglei merginai, kuri paskatina jos aistrą“.

Lietuvoje sukurtas filmas „Sangailė“ pasakoja apie dvi paaugles merginas (akt. A. Diržiūtė ir J. Steponaitytė) – jų išgyvenimus brandos periodu, seksualumo ieškojimus ir savo baimių įveikimą. Filmas labai vaizdus, jame įamžinti ir kvapą gniaužiantys akrobatiniai lėktuvų veiksmai – juos filme atliko žymiausias Lietuvos lakūnas ir pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys.

Pirmieji Lietuvoje filmą „Sangailė“ kovo mėnesį galės išvysti tarptautinio Vilniaus festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovai.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė