Alytiškiai kviečia įsigilinti į šiaudinių stebuklų pasaulį (0)

sodas

Sodas | Alkas.lt nuotr.

Sausio 27 d. antradienį 17 val.  Alytaus kraštotyros muziejuje  bus atidaryta Etnografinių regionų metams skirta paroda „Šiaudiniai stebuklai“.

Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininkė Rasa Stanevičiūtė  sako, kad paroda „Šiaudiniai stebuklai“ siekiama atskleisti kaip įvairiapusiškai mūsų protėviai gebėjo panaudoti tokią trapią medžiagą šiaudus.

„O juk šiaudo pagrindinė funkcija – kelti saulėn grūdą, iš kurio bus kepama duona. Parodoje eksponuojami įvairūs šiaudiniai dirbiniai, saugomi Alytaus kraštotyros muziejaus etnografijos rinkinyje:šiaudiniai indai, dėžutės , karbijos, dėžutės skirtos laikyti javams, miltams ir kitiems biriems produktams, o taip pat skrybėlės, šiaudiniai sodai. Kadangi pastarieji yra ypatingai trapūs ir į muziejų jų patekę nedaug, pakvietėme prisijungti sodų rišėjas iš Dzūkijos su savo kūriniais ir tokiu būdu parodos erdvę padaryti dar turtingesnę, paslaptingesnę. Nuostabiai parodos dvasią pagilins ir įdomus Algirdo Tarvydo filmas „Dangaus sodai“, – sako R. Stankevičiūtė.

Pilnametražis meninės dokumentikos filmas apie šiaudinius sodus sukurtas 2014 metais VšĮ „Dokumentika“ ir LRT televizijos. Filmo scenarijaus autorius, režisierius, operatorius ir prodiuseris Algirdas Tarvydas, muziką parinko kompozitorius Algimantas Apanavičius, montuotojas Vaclovas Nevčesauskas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė