Apie knygnešius ir laisvą spaudą primins lietuvių sukurtas žaidimas (1)

„KA-ringas“ archyvo nuotr.

„KA-ringas“ archyvo nuotr.

Virtualų gyvenimą perkėlę į realybę du veiklūs kauniečiai gerokai praplėtė populiarių žaidimų lazeriniais ginklais galimybes. Kauno gyventojai – Vytautas Vyzas ir Eduardas Žemeckis, aktyvių pramogų rinkai siūlo naujovę – žaidimą su jų pačių sukurtais elektroniniais šautuvais (lazeriais).

Kaune įsteigę aktyvaus laisvalaikio klubą „KA-ringas“, elektroninių ginklų kūrėjai kviečia jų įgyvendintą idėją išbandyti daugiau nei 1000 kvadratinių metrų erdvėje prieš tai pasirinkus žaidimo scenarijų.

Žaidimai su lazeriniais ginklais (angl. – Laser tag), labai primena dažasvydį, tačiau žaidžiant lazeriais realybėje sužeisti priešininko neįmanoma, nes ginklai yra elektroniniai. Klubo įkūrėjų teigimu, jų sumanymas – sukurti ginklai ir žaidimo scenarijai, gerokai praplėtė šios pramogos ribas ir galimybes.

„Nusprendėme aktyvų laisvalaikį mėgstantiems žmonėms pasiūlyti unikalią žaidimo idėją visiškai neįprastoje erdvėje. Tuomet paaiškėjo, kad mūsų sumanymo įgyvendinti su įprastais rinkoje esančiais lazeriais tiesiog neįmanoma, o to, ko mums reikia – niekas negamina. Nusprendėme įrangą sukurti patys. Taip gimė nauji elektroniniai šautuvai ir papildomi žaidimo elementai (kontrolės taškai, žaidėjų atgaivinimo stotelės, komandos bazės įranga, „radiacijos“ siųstuvas), kurie veikia visiškai nepavojingu žmonėms infraraudonųjų spindulių principu“, – veiklos pradžią prisiminė Vytautas Vyzas.

Klubo įkūrėjų teigimu, jų siūloma pramoga – toli gražu ne įprastas pasišaudymas pritemdytoje ir dūmų prileistoje patalpoje.

„Tai ką siūlome išbandyti – tarsi realus vaizdo žaidimas iš kompiuterio perkeltas tiesiai į kasdienybę. Ieškodami savo priešininkų žaidimo dalyviai keliauja per apleistą kaimą, kuriame gali užkliūti už natūralaus šieno kupetos ar namo griuvėsių, klaidžioti apleistoje kasykloje, nusagstytoje stalaktitų ir stalagmitų, užimti gynybai tinkamą namą. Keliaudami po neįprastą erdvę žaidėjai turi saugotis radiacijos, kuri atima jų gyvybes, ieškoti paslėptų lobių, kovoti dėl teritorijų“, – vardija V. Vyzas.

Kauniečių sugalvotai ir pagamintai įrangai, kitaip nei daugumos kitų gamintojų, pritaikius įvairius papildomus priedus žaidimas lazeriais tarsi įgauna naujų spalvų – žaidėjų komandoms galima rinktis įvairiausias misijas ir scenarijus, kauniečių įranga eliminuoja sukčiavimo galimybes.

Abu klubo įkūrėjai yra dirbę mokykloje, todėl jausdami nostalgiją toms dienoms, pasiūlė mokykloms edukacinius žaidimus, kurių metu moksleiviai ne tik klausosi istorijų apie Lietuvos praeitį, knygnešius, žandarus, bet ir tampa jais patys, kovoja dėl lietuviškos spaudos laisvės.

Idėjos autoriai vylėsi, kad naujomis galimybės papildyta aktyvi pramoga sudomins Kauno miesto politikus ir verslininkus bei taps pasiekiama ne tik šio miesto gyventojams. Taip ir nesulaukus paramos ir palaikymo, klubo „KA-ringas“ įkūrėjų pastangos buvo pastebėtos ir įvertintos užsienio kompanijų.

Šiuo metu dvi užsienio įmonės domisi kauniečių sukurtos įrangos komplektų įsigijimu, kuriuos sudarytų ne tik žaidimui skirti elektroniniai ginklai, bet ir papildomi žaidimo elementai – bazės naikinimo, kontrolės taško, atsigaivinimų galimybės elektronika.
Vyksta derybos dėl galimybės parduoti ne tik techninę žaidimo bazę, bet ir žaidimo scenarijus, instrukcijas.

„Su viena įmone svarstome galimybę suprojektuoti bei suplanuoti jiems aikštelę, patalpas. Kalbamės apie frančizę, nes faktiškai savo interesantams perduotume ne tik įrangą, bet ir „know-how“ bei kūrybines idėjas“, – pasakoja V. Vyzas.

Veiklūs kauniečiai savo laiką skiria kūrybai. Šiuo metu jie ruošia naują pramogų paketą savo lankytojams, papildytą naujomis misijomis, naujais elektronikos elementais ir nauja erdve, kurioje žaidimas ne tik persikels į kelis aukštus, bet ir leis pasiūlyti naujus pramoginius ir edukacinius scenarijus.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė