Davoso dėmesio centre – ir Lietuvos energetikos pasiekimai (video) (0)

lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Sausio 21 d. į Pasaulio ekonomikos forumą Davose išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasaulio energetikos ekspertams pristatė Lietuvos patirtį užsitikrinant energetinį saugumą ir aptarė globalias energetikos tendencijas.

Diskusijoje, skirtoje geoekonomikos ir energetikos klausimams, šalies vadovė kalbėjo apie globalių iššūkių poveikį energetikos rinkai ir vartotojams.

„Pasaulinės tendencijos rodo, kad dujotiekių era baigėsi. Energetikos ateitis yra atvira ir konkurencinga rinka, aukšti aplinkosaugos standartai ir atsinaujinančios energetikos plėtra. Lietuva, pasistačiusi SGD terminalą, užkirtusi kelią monopoliniam tiekėjo piktnaudžiavimui ir užsitikrinusi energetinį savarankiškumą, yra pavyzdys, kaip, efektyviai panaudojus ribotus išteklius, galima sėkmingai prisitaikyti prie besikeičiančios globalios energetikos rinkos“, – teigė Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, gruodį pradėjęs veikti SGD terminalas įrodė, kad Lietuva sugeba veikti greitai, priimti strateginius sprendimus ir įgyvendinti sudėtingus didelės apimties projektus. Terminalas užtikrino saugų dujų tiekimą iš alternatyvių šaltinių ir žemesnes kainas šalies žmonėms. Iki tol Lietuva patyrė ne vieną blokadą ir energijos tiekimo sutrikimą. Lietuvos vartotojai už dujas mokėjo brangiausiai visoje ES.

Diskusijoje kalbėta ir apie pokyčius ES energetikos rinkoje, sparčiai krentančių naftos kainų įtaką pasaulio ekonomikai ir globaliems procesams. Net 70 proc. kuro ES importuoja iš išorės tiekėjų. „Gazpromas” tiekia iki trečdalio visų ES suvartojamų dujų. Rusijos agresija, grasinimai nutraukti dujų tranzitą Europai per Ukrainą skatina ES ne tik diversifikuoti dujų tiekimą, ieškoti alternatyvių šaltinių, investuoti į atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą, bet ir formuoti vieningą energetikos išorės politiką ir kurti energetikos sąjungą.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog globaliems iššūkiams reikalingas bendras tarptautinės bendruomenės atsakas. Davoso forumas, kuris sutraukia pasaulio lyderius, verslo atstovus ir pilietinę visuomenę, suteikia unikalią galimybę ieškoti globalių sprendimų.

Pasaulinis ekonomikos forumas Davose vyksta jau 45 kartą. Šiemet jame dalyvauja apie 300 valstybių vadovų ir vyriausybių atstovų, 1,5 tūkstančio verslo lyderių ir daugiau nei 140 šalių. Lietuvai tai puiki proga atkreipti dėmesį į mums aktualius klausimus, didinti šalies matomumą, globaliai auditorijai pristatyti savo pasiekimus.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė