A. Patackas: Pilietis Simonko apkaltino mane „grąsinimu nužudyti“ (12)

simonko-alkas.lt-koliazas

Alkas.lt koliažas

Lietuvos gėjų lygos atstovai dėl Seimo nario Algirdo Patacko žodžių, jog jie šaipydamiesi iš Lietuvos pinigų kuriuose vaizduojami Lietuvos didvyriai Darius ir Gyrėnas gali susilaukti tokių pačių išpuolių kaip Paryžiuje, kreipėsi į policiją.

A. Patackas perspėjo, kad gėjų lyga gali susilaukti tokio atsako kaip išpuolis Paryžiuje:

„Į tokią provokaciją gali būti atsakyta tokio paties lygio veiksmais. Nei aš, nei mano aplinkos žmonės šito nedarys, bet Lietuvoj pakanka žmonių, kurie išpažįsta principą „akis už akį“. Ir tai yra grėsmė jiems, čia žaidžiama su ugnimi“, – „Info TV“ sakė A. Patackas.

„Mano manymu tokie pareiškimai sukelia tam tikrą pavojų asmenims, kurie gyvena šitoje šaly ir tenka susirūpinti dėl saugumo elementariai vaikštant gatvėmis. Mes tikrai iš  esmės susirūpinome dėl šito pareiškimo“, – sakė taip vadinamos Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko.

Seimo narys A. Patackas sako, kad jo pareiškimas buvo ne grasinimas, o tik taikdariškas perspėjimas:„Prieš kurį laiką pilietis Simonko, LGBT aktyvistas, paskelbė ketinimą panaudoti dešimties litų banknotus su transatlantinių lakūnų Dariaus ir Girėno atvaizdais kaip įrodymą, kad jie buvo gėjai. Suvokdamas, kuo gali baigtis ši provokacija, parašiau taikdarišką perspėjimą, kurio tikslas buvo užkardyti galimą tragediją, turint omeny, kad lietuvių tauta laiko taurius vyrus Darių ir Girėną didvyriais, stato jiems paminklus“, – sako A. Patackas.

Sausio 18 d. rašinyje „Perspėjimas piliečiui Simonko“ seimo narys  ragindamas gėjų lyderį kovoti už savo teises, kurias užtikrina demokratija, ne provokacijomis, o civilizuotai, perspėjo, kad pasityčiojimas iš Lietuvos didvyrių gali susilaukti „atgrasaus ir absoliučiai nepriimtino atsako“:

„Todėl privalu perspėti pilietį Simonko – sustokite, tai nėra nei sąmojinga, nei žaisminga – žaidžiate su ugnimi. Už juodą, atgrasų, absoliučiai nepriimtiną iššūkį-provokaciją galite susilaukti ne mažiau juodo, atgrasaus ir absoliučiai nepriimtino atsako. Juk Lietuvoje, kaip ir kiekviename krikščionišku vadinamame krašte, ne visi atsuka kairįjį žandą, daug yra ir tų, kurie tebeišpažįsta principą „akis už akį“, pagrindinį kaltininką to, kas įvyko Paryžiuje (pabraukta autoriaus)“, – rašė A. Patackas.

„Tad mano pozicija daugiau negu aiški – smerkiu ne tik provokaciją, bet ir galimą atsakymą į ją prievartos aktu. Tuo tarpu pilietis Simonko, užuot padėkojęs ir padaręs išvadas, apkaltino mane „grąsinimu nužudyti“ ir žada paduoti į teismą“ – piktinosi A. Patackas sausio  21 d. išplatintame pranešime spaudai.

„LNK TV ir InfoTV , pataikaudami V. Simonko, reportažą pavadino „Parlamentaras grasina nužudyti“. Traktuoti perspėjimo tekstą kaip grasinimą galima jei dėl intelelekto trūkumo nepajėgiama suvokti teksto, arba kai sąmoningai iškraipoma teksto esmė, turint tikslą apjuodinti oponentą. Kuris variantas yra tikras, tesprendžia Lietuvos piliečiai“, – žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją komentavo A. Patackas.

Pasak jo Lietuvos visuomenė gali eilinį kartą įsitikinti, kaip reikalinga LR BK 170 str. pataisa, kur, sekant Didžiosios Britanijos parlamente priimtu taip vadinamu lordo Vodingtono (Waddington) įstatymu, yra sakoma, kad korektiškas kalbėjimas apie seksualines mažumas ir seksualinį elgesį nėra nusikaltimas.

„Deja, šią pataisą, nors Seime jai buvo pritarta, blokuoja vyriausybė. Kai matome iš šio epizodo, kur pilietiška ir taikdariška pastanga paverčiama grasinimu, tokios pataisos būtinybė darosi vis aktualesnė“, – įsitikinęs Seimo narys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė